Рома срази у дома аутсайдера Ливорно с класическото 3:0 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи на 5 точки от лидера Ювентус, който е с мач по-малко и по-късно тази вечер приема Сампдория.

„Римските вълци” доминираха напълно на „Олимпико” и поведоха още в 6-ата минута, когато Жервиньо асистира на Матия Дестро, който бе точен за 1:0. Превъзходството на домакините бе материализирано още веднъж до края на първата част и това се случи в 36-ата минута, когато холандският национал Кевин Строотман се разписа за 2:0.

След почивката картината на терена не се промени особено, а Рома наказа съперника си с още едно попадение, което падна в 79-ата минута, а негов автор стана Адем Ляич, оформил крайното 3:0. До края на мача не се случи нищо интересно и „вълците” заслужено спечелиха трите точки.

С успеха си Рома събра 47 точки и се утвърди на втората позиция във временното класиране. Ливорно е на предпоследната 19-а позиция с 13 пункта.