Сасуоло победи Милан с 4:3 в среща от 19-ия на италианската Серия "А". Мачът бе официален дебют за японеца Кейсуке Хонда, който няма да го запомни с добро.

"Росонерите" започнаха вихрено и удариха съперника с две попадения на Робиньо и Балотели в 9-ата и 13-ата минута. Радостта на Милан бе кратка и продължи само две минути, след което започна да се превръща в мъка.

Доменико Берарди заби два гола в 15-ата и 28-ата минута и изравни резултата. Отново той даде аванс на Сасуоло в 41-ата минута, а кошмарът за Милан вкара още веднъж в 47-ата.

Минути преди края Монтоливо намали до 4:3 в полза на Сасуоло и даде надежда на "росонерите", но до края нов гол не падна.

Загубата е втора за Милан в последните три срещи в Серия "А" и седма за сезона. За Сасуоло пък трите точки са с цената на излизане от зоната на изпадащите, където вече е тимът на Болоня.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 19 КРЪГ
11.01.14
19:00 ч.
Ливорно - Парма 0:3
0:1 Рафаеле Паладино (2), 0:2 Амаури (86), 0:3 Амауре (90+2-дузпа)
Аталанта - Катаня 2:1
1:0 Херман Денис (67), 2:0 Макси Моралес (86), 2:1 Себастиян Лето (89)
12.01.14
16:00 ч.
Каляри - Ювентус 1:4
1:0 Маурисио Пиния (21), 1:1 Фернандо Йоренте (31), 1:2 Клаудио Маркизио (73), 1:3 Фернандо Йоренте (77), 1:4 Стефан Лихтщайнер (80)
12.01.14
16:00 ч.
Верона - Наполи 0:3
0:1 Дреез Мертенс (27), 0:2 Лоренцо Инсиние (72), 0:3 Блерим Джемайли (76)
12.01.14
16:00 ч.
Рома - Дженоа 4:0
1:0 Алесандро Флоренци (25), 2:0 Франческо Тоти (30), 3:0 Майкон (43), 4:0 Меди Бенатия (52)
12.01.14
21:45 ч.
Сасуоло - Милан 4:3
0:1 Робиньо (9), 2:0 Марио Балотели (13), 1:2 Доменико Берарди (15), 2:2 Доменико Берарди (28), 3:2 Доменико Берарди (41), 4:2 Доменико Берарди (47), 4:3 Рикардо Монтоливо (86)