Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Лацио не успя да победи като гост Болоня и двата тима поделиха точките след 0:0 в мача си от 19-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Римските орли” отправиха по един точен удар и в двете полувремена и при нито един от тях не се стигна до попадение във вратата на Болоня. През първата част Мирослав Клозе бе близо до гола, но германецът направи пропуск от близка дистанция. Срещата се развиваше в спокойно темпо и двата тима не се напрягаха кой знае колко, за да търсят гола, който да им донесе трите точки. Главната цел на съперниците бе да не загубят срещата и я постигнаха.

Домакините бяха малко по-активни през втората част и в 81-ата минута пред Диаманти се откри страхотно положение за гол, но халфът не успя да огорчи албанския страж на гостите Етрит Бериша. Минута преди края на редовното време отново Диаманти получи възможност да се разпише, но стреля в аут от пряк свободен удар.

След напълно заслуженото и за двата отбора нулево равенство с оглед на представянето им Лацио се изкачи на девето място във временното класиране с 24 точки, а Болоня остава на 17-а позиция с 16 пункта и на 2 точки от опасната зона.