Евертън се спаси от загуба в първия ден на 2014 година срещу Сток Сити. Лейтън Бейнс от дузпа изравни резултата за 1:1 на "Британия Стейдиъм". Играещият под наем от Ливърпул Усама Асаиди изведе Сток Сити напред в резултата с попадение в 49-ата минута. Крилото се разписа с красив удар от около 20 метра. Джърмейн Пенънт обаче събори резервата в състава на гостите Леън Осман и реферът Андре Маринър посочи бялата точка. Всичко това се случи във втората минута от добавеното време на двубоя. Лейтън Бейнс застана зад топката и оформи крайното 1:1./БЛИЦ

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.14
14:45 ч.
Суонзи - Манчестър Сити  2:3
0:1 Фернандиньо (14), 1:1 Вилфред Бони (45), 1:2 Яя Туре (58), 1:3 Александър Коларов (66), 2:3 Вилфред Бони (90)
01.01.14
17:00 ч.
Арсенал - Кардиф 2:0
1:0 Никлас Бендтнер (88), 2:0 Тио Уолкът (90)
01.01.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Норич 1:1
0:1 Брадли Джонсън (39), 1:1 Джейсън Пънчиън (44)
01.01.14
17:00 ч.
Фулъм - Уест Хям 2:1
0:1 Мохамед Диаме (7), 1:1 Стив Сидуел (32), 2:1 Димитър Бербатов (66)
01.01.14
17:00 ч.
Ливърпул - Хъл Сити 2:0
1:0 Даниел Агер (36), 2:0 Луис Суарес (50)
01.01.14
17:00 ч.
Саутхямптън - Челси 0:3
0:1 Фернандо Торес (60), 0:2 Вилиан (71), 0:3 Оскар (82)
01.01.14
17:00 ч.
Сток Сити - Евертън 1:1
1:0 Осама Асаиди (49), 1:1 Лейтън Бейнс (90)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (Диема)
Баланс: 153 мача, 76 победи за Манчестър Юнайтед, 41 равенства, 36 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.