Манчестър Сити започна по перфектен начин новата 2014 година. “Гражданите” победиха Суонзи с 3:2 като гости в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. С успеха Сити излезе на първо място във временното класиране поне за няколко часа.

“Сините” са с 44 точки, Арсенал има 42 и мач по-малко, третият Челси е с 40. Фернандиньо откри още в 14-ата минута за гостите, но Вилфред Бони изравни секунди преди почивката. В 58-ата минута Яя Туре отново изведе гостите напред в резултата, а Александър Коларов в 66-ата направи преднината им комфортна – 1:3. Силите на домакините стигнаха само за още едно попадение, което беше дело отново на Бони (90).

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.14
14:45 ч.
Суонзи - Манчестър Сити  2:3
0:1 Фернандиньо (14), 1:1 Вилфред Бони (45), 1:2 Яя Туре (58), 1:3 Александър Коларов (66), 2:3 Вилфред Бони (90)
Съндърланд - Астън Вила
Баланс: 163 мача, 53 победи за Съндърланд, 42 равенства, 68 победи за Астън Вила
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (Диема)
Баланс: 153 мача, 76 победи за Манчестър Юнайтед, 41 равенства, 36 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.