Арсенал се върна на върха във Висшата лига, след като победи с 1:0 като гост Нюкасъл. Единственото попадение в срещата бе дело на Оливие Жиру, а с трите точки “артилеристите” събраха 42, с 1 повече от Манчестър Сити. Нюкасъл пък е на седма позиция с 33.

Преди почивката Арсенал доминираше играта и опитваше да обсади наказателното поле на съперника, но без да успее да създаде чисто голово положение в своя полза. Дори напротив, най-добрата ситуация за попадение през първото полувреме бе пред вратата на лондончани, след като топката срещна горната греда зад Войчех Шчесни след изпълнение на корнер и удар с глава на Шейк Тиоте.

През второто полувреме домакините бяха по-активни, но гостите отбелязаха гол. Френският нападател на Арсенал Оливие Жиру даде аванс на своя тим на "Сейнт Джеймсис Парк" с попадение в 65-ата минута. Той се разписа за осми път през сезона, след като изпревари защитата на домакините за едно центриране на Сантяго Касорла от пряк свободен удар и с глава от непосредствена близост простреля Тим Крул.

Само няколко минути по-късно гостите можеха да удвоят аванса си, след като Тио Уолкот се измъкна сам срещу вратаря и успя да го прехвърли, след като Крул спаси първия му удар, но топката бе избита от Давиде Сантон в горната греда и не влезе в мрежата.

До края на мача домакините натиснаха, но така и не успяха да вземат поне точка.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.13
14:45 ч.
Уест Хям - Уест Бромич 3:3
1:0 Джо Коул (4), 1:1 Никола Анелка (40), 1:2 Никола Анелка (45), 2:2 Модибо Маига (67), 3:2 Кевин Нолън (67), 3:3 Сайдо Бераньо (69)
28.12.13
17:00 ч.
Хъл Сити - Фулъм 6:0
1:0 Ахмед Ел Мохамади (49), 2:0 Роберт Корен (60), 3:0 Джордж Бойд (63), 4:0 Том Хъдълстоун (67), 5:0 Мат Фрайът (74), 6:0 Роберт Корен (84)
Астън Вила - Суонзи 1:1
1:0 Гейбриъл Агбонлахор (7), 1:1 Роланд Ламах (36)
28.12.13
19:30 ч.
Кардиф - Съндърланд 2:2
1:0 Джордън Мъч (6), 2:0 Фрейзър Кембъл (58), 2:1 Стивън Флетчър (83), 2:2 Джак Колбак (90+5)