Със зрелищно равенство 3:3 стартира 19-ият кръг на английската Висша лига. Уест Хям и Уест Бромич Албиън взеха по точка, която е по-ценна за гостите, които засега са над зоната на изпадащите.

Головото равенство е второ подобно за двата тима в последните години, които завършиха при 3:3 и на 12 февруари 2011. Тогава Уест Бромич поведе с 3:0, но "чуковете" успяха да изравнят.

Днес Джо Коул изведе домакините още в 4-ата минута след подаване на Кевин Нолън. Никола Анелка обърна развоя на срещата до края на полувремето с две попадения в 40-ата и 45-ата минута.

След почивката Уест Хям удари съперника на два пъти за две минути. Между 65-ата и 67-ата се разписаха Модибо Маига и Кевин Нолън, които взаимно си асистираха за двата гола. Радостта на домакините продължи само две минути, тъй като Сайдо Бераньо изравни в 69-ата минута и оформи крайното 3:3.

Уест Бромич е в средата на таблицата с 18 точки, а Уест Хям е на точка зад Фулъм и Кристъл Палас с 15 и все още е сред изпадащите.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.13
14:45 ч.
Уест Хям - Уест Бромич 3:3
1:0 Джо Коул (4), 1:1 Никола Анелка (40), 1:2 Никола Анелка (45), 2:2 Модибо Маига (67), 3:2 Кевин Нолън (67), 3:3 Сайдо Бераньо (69)