Севиля изненадващо загуби от втородивизионния Расинг (Сантандер) с 0:2 в реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля и отпадна с общ резултат 1:2.

Срещата на „Рамон Санчес Писхуан” бе изпълнена с интересни положения и пред двете врати. В 62-ата минута Стефан Мбиа си изпроси червен картон и остави Севиля в намален състав, а Сантандер спечели дузпа, реализирана от Мигелес за 0:1.

При този резултат нещата отиваха към продължения, но в последната 90-а минута Мамаду Коне шокира андалусци, след като засече лошо избита от вратаря Варас топка след удар на Иняки и оформи крайното 0:2. Домакините нямаха време за реакция и отпаднаха от надпреварата.

ИСПАНИЯ, КРАЛСКА КУПА
1/16-ФИНАЛИ, РЕВАНШИ

Осасуна - Малага 1:1 (3:3 в първата среща)
Хетафе - Хирона 4:1 (1:1)
Леванте - Рекреативо 4:0 (0:1)
Елче - Виляреал 0:1 (2:2)
Гранада - Алкоркон 0:2, 4:5 след дузпи (2:0)
Барселона - Картахена 3:0 (4:1)
Атлетико (Мадрид) - Сант Андреу 2:1 (4:0)
Бетис - Леида 2:2 (2:1)
Реал Сосиедад -
Алгесирас 4:0 (1:1)
Севиля -
Расинг (Сантандер)  0:2 (1:0)
Алмерия - Лас Палмас 0:0 (3:1)
Реал (Мадрид) - Олимпик де Шатива 2:0 (0:0)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 19 декември:
Атлетик (Билбао) - Селта (0:1), Райо Валекано - Валядолид (0:0), Валенсия - Химнастик (0:0), Еспаньол - Хаен (2:2)