Носителят на Купата на краля Атлетико Мадрид се класира за осминафиналите. “Дюшекчиите” отстраниха след втора победа третодивизионния Сант Андреу. Първата среща завърши с успех 4:0 за гранда като гост, но на "Висенте Калдерон" столичани трябваше да преминат през огромни мъки, докато изтръгнат победата с 2:1.

Преди това гостите изненадващо поведоха с гол на Алберто Родригес Кароса след четвърт час игра. Адриан Лопес (29) профука и дузпа за Атлетико, Оливер Торес уцели гредата, преди младокът Ектор Ернандес чак в 79-ата минута.

Като известно оправдание за мъките може да послужи фактът, че треньорът Диего Симеоне пусна в игра необичаен стартов състав без нито един от обичайните титуляри. На вратата застана ветеранът Даниел Арансубия, а атаката се водеше от Лео Баптистао. В добавеното Габи центрира от корнер и Алдервейрелд с глава се разписа за крайното 2:1.

ИСПАНИЯ, КРАЛСКА КУПА
1/16-ФИНАЛИ, РЕВАНШИ

Осасуна - Малага 1:1 (3:3 в първата среща)
Хетафе - Хирона 4:1 (1:1)
Леванте - Рекреативо 4:0 (0:1)
Елче - Виляреал 0:1 (2:2)
Гранада - Алкоркон 0:2, 4:5 след дузпи (2:0)
Барселона - Картахена 3:0 (4:1)
Атлетико (Мадрид) - Сант Андреу 2:1 (4:0)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 18 декември: Бетис - Леида (2:1), Реал Сосиедад - Алгесирас (1:1), Севиля - Расинг (Сантандер) (1:0),  Алмерия - Лас Палмас (3:1),  Селта – Атлетик (Билбао), Рекреативо – Леванте, Реал (Мадрид) - Олимпик де Шатива (0:0)
На 19 декември: Райо Валекано - Валядолид (0:0),
Валенсия - Химнастик (0:0), Еспаньол - Хаен (2:2)