Манчестър Сити записа една второто си равенство във Висшата лига от началото на сезона. „Гражданите“ направиха 1:1 като гост на Саутхемптън в мач от 15 кръг, но това може да ги отдалечи от лидера Арсенал, който утре играе с Евертън.

Серхио Агуеро даде аванс на гостите в 10-ата минута, когато с глава засече центриране на Александар Коларов. След това аржентинецът пропиля шанс да удвои преднината на тима си, а три минути преди почивката Пабло Освалдо изравни с удар в горния ъгъл на вратата на Костел Пантилимон.

През втората част „светците“ доминираха на терена, но не успяха да стигнат до победен гол. Освалдо пропиля две чисти положения, с които можеше да донесе успеха на тима си.

Кристъл Палас записа две поредни победи във Висшата лига за първи път от 2004 г., след като се наложи с 2:9 над Кардиф. Камерън Джеръм откри резултата в 6-ата минута с първия си гол за „орлите“, а Маруан Шамах гарантира победата на домакините с попадението си от воле в 57-ата минута.

Кристъл Палас - Кардиф 2:0
1:0 Камерън Джеръм (6), 2:0 Маруан Шамах (58)
07.12.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 3:2
0:1 Андре Шюрле (10), 1:1 Питър Крауч (42), 2:1 Стивън Айрлънд (50), 2:2 Андре Шюрле (53), 3:2 Усама Айсаиди (90)
07.12.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Манчестър Сити 1:1
0:1 Серхио Агуеро (10), 1:1 Пабло Освалдо (42)
Ливърпул – Уест Хям 4:1
1:0 Ги Демел (42-автогол), 2:0 Мамаду Сако (47), 2:1 Мартин Шкъртел (66-автогол), 3:1 Луис Суарес (81), 4:1 Джоуи О'Брайън (84-автогол)