Манчестър Юнайтед продължава неубедителното си представяне и вече четвърти мач няма победа във Висшата лига. В среща от 15 кръг „червените дяволи“ записаха домакинска загуба с 0:1 от Нюкасъл.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Йоан Кабай в 61-ата минута. Муса Сисоко проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и върна назад към Кабай, който прати топката във вратата на Давид де Хеа.

Попадението на Кабай дойде малко, след като Патрис Евра с глава прати топката в гредата на вратата на Тим Крул. Холандският вратар на „свраките“ спаси удари на Хавиер Ернандес и Аднан Янузай, а попадение на Робин ван Перси беше отменено заради засада.

Това беше първа победа за Нюкасъл на „Олд Трафорд“ от 1972 г., а Манчестър Юнайтед записа две поредни домакински загуби за първи път от 2002 г. „Червените дяволи“ са на 12 точки от лидера Арсенал.

Саутхемптън – Манчестър Сити
Баланс: 70 мача, 26 победи за Саутхемптън, 21 равенства, 23 победи за Манчестър Сити