Уест Бромич не успя да навакса три гола пасив и загуби у дома от Манчестър Сити с 2:3 в среща от междинния 14-и кръг на английската Висша лига. „Гражданите” взеха комфортен аванс с попадения на Серхио Агуеро (9) и Яя Туре (24, 74), но в 85-ата минута вратарят им Костел Пантилимон си вкара автогол, а в последните секунди Виктор Аничебе (90+4) вкара нов гол за домакините, които обаче не успяха да се доберат до точката. След загубата си „дроздовете” са на 13-о място с 15 точки. Манчестър Сити пък остава на трета позиция с 28 пункта.

Саутхемптън пък записа трета поредна загуба, след като падна у дома от Астън Вила с 2:3. Българският национал Александър Тонев изгледа мача от резервната скамейка на гостите. Тимът от Бирмингам поведе с гол на Габриел Агбонлахор (15), но малко след почивката Джей Родригес (48) изравни. Чешкият национал Либор Козак (64) отново даде аванс на гостите, но Пабло Освалдо (69) върна надеждите на „светците”, изравнявайки за 2:2. Все пак Вила се добра до успеха с гол на Фабиан Делф (80). Така бирмингамци събраха 19 точки и се изкачиха на 10-о място във временното класиране. Саутхемптън пък се смъкна на осма позиция със своите 22 пункта.

Суонзи пък разби като домакин Нюкасъл с класическото 3:0. Голове за успеха на „лебедите” вкараха Натан Дайър (45+1) и Джонджо Шелви (82), а в 67-ата минута френският бранител на „свраките” Матийо Дебюши си вкара автогол. След победата си Суонзи е на 11-о място с 18 точки. Нюкасъл заема седма позиция с 23 точки.

Сток Сити и Кардиф не успяха да се победят и поделиха точките след 0:0. Така „грънчарите” са на 14-о място с 14 точки, докато Кардиф е на 15-а позиция също с 14 пункта.

Арсенал - Хъл Сити 2:0
1:0 Никлас Бендтнер (2), 2:0 Месут Йозил (47)
04.12.13
21:45 ч.
Ливърпул - Норич 5:1
1:0 Луис Суарес (15), 2:0 Луис Суарес (29), 3:0 Луис Суарес (35), 4:0 Луис Суарес (74), 4:1 Брадли Джонсън (83), 5:1 Рахийм Стърлинг (88)
Саутхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Габриел Агбонлахор (15), 1:1 Джей Родригес (48), 1:2 Либор Козак (64), 2:2 Пабло Освалдо (69), 2:3 Фабиан Делф (80)
Съндърланд - Челси 3:4
1:0 Джоузи Алтидор (14), 1:1 Франк Лампард (17), 1:2 Еден Азар (36), 2:2 Джон О'Шей (50), 2:3 Еден Азар (62), 2:4 Фил Бардзли (84-авт.), 3:4 Фил Бардзли (86)
04.12.13
21:45 ч.
Суонзи - Нюкасъл 3:0
1:0 Натан Дайър (45+1), 2:0 Матийо Дебюши (67-авт.), 3:0 Джонджо Шелви (82)
04.12.13
22:00 ч.
Фулъм - Тотнъм 1:2
1:0 Ашкан Дежага (56), 1:1 Влад Кирикеш (73), 1:2 Люис Холтби (82)
04.12.13
22:00 ч
.
Уест Бромич - Манчестър Сити 2:3
0:1 Серхио Агуеро (9), 0:2 Яя Туре (24), 0:3 Яя Туре (74), 1:3 Костел Пантилимон (85-авт.), 2:3 Виктор Аничебе (90+4)