Арсенал победи без проблеми у дома Хъл Сити с 2:0 в среща от междинния 14-и кръг във Висшата лига и след шести пореден домакински успех за първенство запази аванса си от 4 точки на върха в подреждането.

Още във 2-ата минута феновете на „артилеристите” аплодираха своите любимци, след като Карл Дженкинсън подаде на датския нападател Никлас Бендтнер, който се разписа с глава за 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да доминират, но така и не успяха да удвоят преднината си, след като пропуски от идеални позиции направиха Месут Йозил, Бендтнер, Микел Артета и Аарън Рамзи.

Почти веднага след почивката в 47-ата минута уелсецът Аарън Рамзи асистира на Месут Йозил, който покачи на 2:0. Хъл Сити отговори с хубав пробив на Джейк Ливърмор, който стреля в ръцете на Шчесни. След това в 70-ата минута и Сагбо имаше добра възможност, но от близо с глава прати топката в аут. Възпитаниците на Арсен Венгер не изпуснаха инициативата до края на срещата и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

След успеха си Арсенал има 34 точки и остава лидер във временното класиране с аванс от 4 пункта пред Челси, който победи като гост Съндърланд с 4:3. Хъл Сити се смъкна на 12-а позиция с актив от 17 пункта.

Арсенал - Хъл Сити 2:0
1:0 Никлас Бендтнер (2), 2:0 Месут Йозил (47)
04.12.13
21:45 ч.
Ливърпул - Норич 5:1
1:0 Луис Суарес (15), 2:0 Луис Суарес (29), 3:0 Луис Суарес (35), 4:0 Луис Суарес (74), 4:1 Брадли Джонсън (83), 5:1 Рахийм Стърлинг (88)
Саутхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Габриел Агбонлахор (15), 1:1 Джей Родригес (48), 1:2 Либор Козак (64), 2:2 Пабло Освалдо (69), 2:3 Фабиан Делф (80)
Съндърланд - Челси 3:4
1:0 Джоузи Алтидор (14), 1:1 Франк Лампард (17), 1:2 Еден Азар (36), 2:2 Джон О'Шей (50), 2:3 Еден Азар (62), 2:4 Фил Бардзли (84-авт.), 3:4 Фил Бардзли (86)
04.12.13
21:45 ч.
Суонзи - Нюкасъл 3:0
1:0 Натан Дайър (45+1), 2:0 Матийо Дебюши (67-авт.), 3:0 Джонджо Шелви (82)
04.12.13
22:00 ч.
Фулъм - Тотнъм 1:2
1:0 Ашкан Дежага (56), 1:1 Влад Кирикеш (73), 1:2 Люис Холтби (82)
04.12.13
22:00 ч
.
Уест Бромич - Манчестър Сити 2:3
0:1 Серхио Агуеро (9), 0:2 Яя Туре (24), 0:3 Яя Туре (74), 1:3 Костел Пантилимон (85-авт.), 2:3 Виктор Аничебе (90+4)