Славия постигна победа с 3:1 като гост на Пирин (Гоце Делчев) в мач от междинния 20-и кръг на "А" група. Така "белите" събраха 23 точки и запазиха минимални шансове за попадане в Топ 7.

На мача в Гоце Делчев избраниците на Милен Радуканов поведоха още в 5-ата минута. Олег Шалаев се разписа след асистенция на Фернандо Да Силва, който напредна към вратата на домакините и подаде отлично на руснака, който откри резултата.

В 23-ата гостите от София удвоиха преднината си. Георги Петков изрита топката към наказателното поле на неврокопчани, където бранителите не успяха да се справят по най-добрия начин, Фернандо Да Силва я овладя и стреля, вратарят Абди Абдиков изби, но притичалият Чавдар Янков направи добавка и реализира за 0:2.

До почивката избраниците на Костадин Ангелов-Лаптопа успяха да намалят резултата чрез появилият се на смяна Костадин Башов, който се разписа за 1:2 в 42-ата минута след центриране на капитана Петър Лазаров.

През второто полувреме "белите" вкараха и трети гол, макар и при спорна ситуация. Алберт Банинг фаулира Петър Лазаров пред наказателното поле на гостите, но играта не бе спряна. В последвалата бърза контраатака на Славия, Галин Иванов центрира по земя, а Атанас Курдов засече за 3:1, докато капитанът на неврокопчани все още лежеше на другия край на терена.

До края не падна ново попадение и гостите заслужено ликуваха с трите точки.

Въпреки успеха обаче Славия все още е много далеч от Топ 7 в "А" група. Във временното класиране "белите" са на 9-ото място с 23 точки, докато Пирин (Гоце Делчев) става закотвен на последната позиция с едва 9 точки.

Мачът по минути - ТУК!

ПИРИН (ГД) - СЛАВИЯ 1:3
0:1 Олек Шалаев (5), 0:2 Чавдар Янков (23), 1:2 Костадин Башов (42), 1:3 Aтанас Курдов (58)

ПИРИН (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 22.Антон Киров, 30.Иван Стоянов (32-7.Костадин Башов), 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев, 19.Мартин Газиев, 20.Драги Коцев (65-15.Илия Карапетров), 21.Васил Панайотов
Резерви: 59.Ангел Юсев, 18.Даниел Васев, 23.Мурат Ибраим, 26.Борис Боянчев, 88.Георги Петров, 15.Илия Карапетров, 7.Костадин Башов
Треньор: Костадин Ангелов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 19.Стефан Велков, 5.Костадин Велков, 21.Георги Пашов, 3.Алберт Банинг (62-14.Янко Сандански), 23.Олег Шалаев, 8.Чавдар Янков, 33.Галин Иванов, 9.Атанас Курдов, 91.Фернандо Да Силва
Резерви: 12.Емил Петров, 17.Димо Атанасов, 22.Виктор Генев, 14.Янко Сандански, 26.Богомил Христов, 4.Милен Василев, 11.Радослав Василев
Треньор: Милен Радуканов