Славия победи Пирин (Гоце Делчев) с 3:0 в среща от 7-ия кръг на "А" група.

В герой за "белите" в този мач се превърна Атанас Курдов, който вкара два гола, удари греда и изработи дузпа за тима си.
 Двубоят бе дебют за новия наставник на Пирин Костадин Ангелов, заменил Тенчо Тенев на поста.

През първото полувреме двата тима изиграха скучен за родните стандарти мач с много грешки и плахи опити в атака, и за двата тима. Единственото по-опасно положение за първите 45 минути дойде след четвърт час игра, когато Драги Коцев от Пирин стреля опасно, но вратарят на Славия Георги Петков изби.

Втората част започна силно за "белите", които успяха да да открият резултата в 51-ата минута. Атанас Курдов се възползва от грешка в защитата на Пирин и отблизо вкара за 1:0. Гостите от Гоце Делчев имаха претенции, че топката не е била извадена от игра за оказване на медицинска помощ на техен играч.

Няколко минути по-късно Курдов можеше да направи 2:0, но ударът му с глава срещна гредата.

До края на мача Пирин опита да изравни, докато домакините от Славия се прибраха в защита. Двата тима направиха по три смени, но и те не промениха развоя, поне до последните пет минути на мача.

Опитите на тима от Гоце Делчев бяха твърде плахи и не затрудниха "белите", които наказаха съперника с контраатаки. Няколко минути преди края Славия нанесе още един точен удар във вратата на Пирин, а голмайстор отново бе Атанас Курдов.

Младият нападател окончателно се превърна в герой за "белите" минути по-късно, когато бе съборен в наказателното поле и реферът Стоян Денев посочи бялата точка. Галин Иванов вкара за крайното 3:0.

Славия се измъкна от зоната на изпадащите с 8 точки,  докато Пирин е твърдо последен с 1 точка.

СЛАВИЯ - ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) 3:0
1:0 Атанас Курдов (51), 2:0 Атанас Курдов (85), 3:0 Галин Иванов (89)