Нюкясъл надхитри у дома Уест Бромич с 2:1 в среща от 13-ия кръг и записа четвърта поредна победа в английската Висша лига.

Французинът Йоан Гуфран (36) даде аванс на „свраките” и те го запазиха до края на първата част, след като гостите не успяха да преодолеят холандския страж Тим Крул.

След почивката „дроздовете” изравниха чрез Крис Брънт (53), възползвал се пас на Шей Лонг, но радостта им беше кратка. Лоик Реми изведе чудесно Муса Сисоко (57), който вкара победния гол за домакините.

С успеха си Нюкасъл събра 23 точки и се изкачи на пето място във временното класиране, измествайки от тази позиция Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Уест Бромич е 12-и с 15 пункта.

Кардиф - Арсенал 0:3
0:1 Аарън Рамзи (29), 0:2 Матио Фламини (86), 0:3 Аарън Рамзи (90)
30.11.13
17:00 ч.
Евертън - Сток Сити 4:0
1:0 Жерар Делофеу (45), 2:0 Самъс Колеман (49), 3:0 Браян Овиедо (58), 4:0 Ромелу Лукаку (79)
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Мохамед Диаме (47), 2:0 Карлтън Коул (82), 3:0 Джо Коул (88)
30.11.13
19:30 ч.
Нюкасъл - Уест Бромич 2:1
1:0 Йоан Гуфран (36), 1:1 Крис Брънт (53), 2:1 Муса Сисоко (57)
01.12.13
14:00 ч.
Тотнъм - Манчестър Юнайтед (Диема, Нова спорт/HD)
Баланс: 144 мача, 33 победи за Тотнъм, 37 равенства, 74 победи за Манчестър Юнайтед