Новакът Кардиф не успя да спре лидера Арсенал и загуби у дома с 0:3 в среща от 13-ия кръг на английската Висша лига.

„Артилеристите” поведоха в 29-ата минута, когато Месут Йозил асистира на уелсеца Аарън Рамзи, който вкара с глава за 0:1. В този момент публиката на „Кардиф Сити Стейдиъм” стана на крака и аплодира юношата на Кардиф, въпреки че той се разписа за гостуващия тим. До края на полувремето гостите от Лондон запазиха аванса си.

След почивката „топчиите” продължиха да контролират събитията на терена. Нападателят гостите Оливие Жиру пропусна изгодно положение, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но спря да играе, мислейки си, че е в засада, каквато не бе отсъдена. В 86-ата минута Матийо Фламини реализира за 2:0 в полза на Арсенал. В последната 90-та минута Аарън Рамзи вкара втория си гол за крайното 3:0 в полза на гостите.

С успеха си Арсенал събра 31 точки и увеличи аванса си на върха на 7 пред Ливърпул, Челси и Евертън. Това беше десета победа за тима воден от Арсен Венгер, който има само едно равенство и две загуби. Следващият мач на лидера във Висшата лига е на 4 декември у дома срещу Хъл Сити.
Кардиф - Арсенал 0:3
0:1 Аарън Рамзи (29), 0:2 Матио Фламини (86), 0:3 Аарън Рамзи (90)
30.11.13
17:00 ч.
Евертън - Сток Сити 4:0
1:0 Жерар Делофеу (45), 2:0 Самъс Колеман (49), 3:0 Браян Овиедо (58), 4:0 Ромелу Лукаку (79)
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Мохамед Диаме (47), 2:0 Карлтън Коул (82), 3:0 Джо Коул (88)