ЦСКА разби Локомотив София с 5:0 в мач от 19 кръг на „А“ група на стадион „Българска армия“. Два гола за успеха реализира Мартин Петров (12, 42), по един добавиха Ивайло Чочев (35), Марсиньо (49) и Емил Гъргоров (73). След победата ЦСКА остава на трето място с 35 точки, на 8 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко и 5 от втория Литекс. „Червените“ изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона, имаха възможност да вкарат още доста голове и направиха добро впечатление с хубави атаки и отигравания. На другия полюс бе представянето на Локомотив София – безобразна игра и разочарование. През първото полувреме „железничарите“ дори не се престрашиха да атакуват и тотално се предадоха.

Стойчо Младенов заложи на Апостол Попов отдясно в защита, Валентин Илиев и Менди в центъра и Жереми Фо-Поре отляво. В средата на терена започнаха Ивайло Чочев и Тодор Янчев, отдясно Марсиньо, отляво Неманя Милисавлевич. На върха на атаката отново игра Мартин Петров, а зад него Емил Гъргоров.

Стефан Генов направи принудителна смяна минути преди началото на двубоя. На мястото на Бранеков в игра започна Александър Дюлгеров, който си партнираше с Милан Йованович. Елтон и Люк Матютю допълниха защитното каре на Локомотив София. В средата на терена започнаха Том и Азрак Махамат, по крилата Искрен Писаров и Гаел Нлундулу. В атака стартираха Маркиньос и Седрик Базея.

През първото полувреме ЦСКА имаше тотално превъзходство и логично стигна до три гола. В 12-ата минута Мартин Петров отбеляза за 1:0. Александър Дюлгеров сгреши при изнасянето на топката, която му бе отнета от Марсиньо. Бразилецът намери Мартин вляво в наказателното поле и с удар по земя с левия крак откри резултата. Единственото опасно положение за Локомотив София бе в 17-ата минута, когато Гаел Нлундулу стреля от малък ъгъл, но Черни изби. Постепенно „червените“ свиха обръча около наказателното поле на „железничарите“. Много активни в атака бяха не само Мартин Петров и Гъргоров, а и Марсиньо и Милисавлевич. Апостол Попов играеше почти като десен халф и доста често се включваше в атаките на домакините. В 35-ата минута Милисавлевич центрира отляво и Ивайло Чочев с глава вкара за 2:0, след като изпревари Йованович. Последва опасен удар на Тодор Янчев. В 42-ата минута Мартин Петров вкара за 3:0 след втора асистенция на Милисавлевич. Сърбинът напредна отдясно, центрира в наказателното поле, където Петров без никакво забавяне с удар по земя отбеляза второто си попадение в мача.

В началото на второто полувреме ЦСКА набързо поведе с 4:0. В 49-ата минута Марсиньо покачи резултата, след като засече с крак центриране на Милисавлевич отляво. Сърбинът се отчете с трета асистенция и направи един от най-добрите си мачове срещу слабия Локомотив. В 57-ата минута Стойчо Младенов пусна юношата Григор Долапчиев на мястото на Жереми Фо-Поре. Милисавлевич се върна отляво в защита, а Мартин Петров мина на фланга пред него. Долапчиев зае мястото на върха на атаката заедно с Гъргоров. В 64-ата минута Мартин Петров напусна игра под аплодисментите на публиката, а на негово място се появи Омар Косоко. В 67-ата минута Григор Долапчиев остана абсолютно сам срещу вратаря на Локомотив София, но вместо да шутира, мина покрай него, смали си ъгъла и стреля от външната страна на мрежата. Долапчиев показа желание, но в няколко атаки нямаше късмет, за да отиграе по-добре. В 73-ата минута и Емил Гъргоров се записа сред голмайсторите, вкарвайки за 5:0. Атаката отново мина през Милисавлевич отляво, който центрира към Косоко в наказателното поле. Крилото върна към Гъргоров пред голлинията, който без проблеми отбеляза. В 76-ата минута Карачанаков се появи в игра за ЦСКА. В 82-ата минута Косоко можеше да застраши вратата на Локомотив София, но се подхлъзна на границата на наказателното поле и не успя да стреля. В последната минута Маркиньос изпусна най-добрата възможност за гол. Бразилецът остана срещу Черни, който отрази удара му.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 5:0
1:0 Мартин Петров (12), 2:0 Ивайло Чочев (35), 3:0 Мартин Петров (42), 4:0 Марсиньо (49), 5:0 Емил Гъргоров (73)

ЦСКА::
12.Томас Черни, 19.Апостол Попов, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев, 37.Жереми Фо-Поре (57 - 45.Григор Долапчиев), 18.Ивайло Чочев, 5.Тодор Янчев, 10.Марсиньо (76 - 71.Антон Карачанаков), 11.Неманя Милисавлевич, 23.Емил Гъргоров, 17.Мартин Петров (64 - 20.Омар Косоко)
Резерви: 99.Стоян Колев, 7.Мамади Сидибе, 8.Николай Дюлгеров, 20.Омар Косоко, 21.Венцислав Василев, 45.Григор Долапчиев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Стойчо Младенов

ЛОКОМОТИВ (СФ)::
84.Валентин Галев, 19.Елтон дос Рейс, 7.Милан Йованович (74 - 11.Антонио Цанков), 18.Александър Дюлгеров, 3.Люк Матютю, 33.Том, 94.Азрак Махамат, 28.Маркиньос, 7.Искрен Писаров (76 - 11.Антонио Цанков), 76.Седрик Базея (46 - 14.Димитър Илиев), 20.Гаел Нлундулу (80 - 77.Даниел Пеев)
Резерви: 1.Божидар Митрев, 2.Франсиско Сота, 11.Антонио Цанков, 14.Димитър Илиев, 24.Илиян Гаров, 77.Даниел Пеев
Треньор: Стефан Генов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони: Омар Косоко (ЦСКА); Милан Йованович (Локомотив София)

В първия мач: Локомотив София - ЦСКА 1:1