ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Локомотив София и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в мач от 6-тия кръг на „А“ група. За домакините се разписа Том в 16-ата минута, Валентин Илиев изравни в 69-ата минута. „Червените“ играха с човек по-малко от 27-ата минута след директен червен картон за Венцислав Василев. Двата отбора играха феърплей въпреки очакванията, че Локомотив София лесно ще се предаде срещу съперника. Повод за спекулациите бе победата на „железничарите“ в края на миналия сезон срещу ЦСКА, след която си осигуриха оставане в „А“ група.

Двата тима изиграха слаб и изнервен мач. Съдията Владимир Вълков също имаше принос с посредствените си изяви на терена. Арбитърът показа десет жълти и един червен картон. Почти през целия мач и двата тима имаха постоянни претенции за неотсъдени дузпи или непоказани картони.

Стефан Генов пусна титуляри отдясно в защита за Локомотив София Мартин Димитров, в центъра Александър Дюлгеров и Марко Ранджелович, като отсъстваше капитанът Александър Бранеков. Отляво в защита игра новото попълнение Люк-Кристофър Матуту. В средата на терена действаха Том и Азрак Махамат, по крилата Румен Трифонов и Искрен Писаров, а напред Маркиньос и Димитър илиев.

В ЦСКА се завърна Тодор Янчев, който започна титуляр в средата на терена и си партнира с Ивайло Чочев. Зад тях действаха Венци Василев като десен бранител, Менди и Валентин Илиев, а отляво игра Неманя Милисавлевич. Офанзивната част на тима беше съставена от Антон Карачанаков, Емил Гъргоров, Марсиньо и Християн Кировски на върха на атаката.

Домакините от Локомотив София поведоха в резултата още в 16-ата минута. Том препарира Томас Черни с прекрасен шут от границата на наказателното поле. Бразилецът бе оставен без съпротива, а и вратарят на ЦСКА не се намеси добре. Пет минути след това Том повтори упражнението и този път застраши отново Черни, но топката се отби от задната страна на гредата, за която е захваната мрежата на вратата. В първия половин час „червените“ почти не създадоха опасност, играха лошо в атака, губеха почти всички единоборства. В 25-ата минута Кировски пропусна първото чисто положение за ЦСКА. След центриране на Чочев македонецът абсолютно на празна врата с глава прати топката над гредата.

В 27-ата минута съдията Владимир Вълков показа директен червен картон на защитника на ЦСКА Венцислав Василев за нарушение срещу откъсващия се Румен Трифонов. При повторенията се видя, че има контакт, а Венци Василев опита да обясни, че е бил неволен. Той имаше жълт картон и дори да му бе показан втори такъв, отново трябваше да напусне игра. В 35-ата минута играчите на ЦСКА имаха претенции за дузпа. След удар на Чочев топката срещна лакътя на Александър Дюлгеров. Реферът явно прецени, че ръката е била прилепена до тялото и не показа бялата точка. В 36-ата минута Стойчо Младенов извади Чочев и заздрави отбраната, пускайки Апостол Попов. В 40-ата минута Кировски имаше нов шанс, но след удар с глава и парабола топката срещна гредата зад Божидар Митрев.

През второто полувреме футболистите на ЦСКА заиграха малко по-добре, въпреки че бяха с човек по-малко. Още в началото на втората част Стойчо Младенов извади Кировски и пусна Бруно Морейра. Веднага след влизането си нападателят можеше да отбележи гол, но след удар по земя Митрев спаси. Карачанаков излезе, а на негово място се появи и Косоко. В 69-ата минута ЦСКА изравни след гол на Валентин Илиев. Менди стреля с глава в наказателното поле, топката се отби от гредата и се върна в Илиев, който я довкара във вратата. След попадението треньорът на Локомотив София Стефан Генов започна да прави офанзивни промени – пусна в игра Дилян Колев, Бранимир Костадинов и Крум Бибишков. Включването на Косоко в редиците на ЦСКА пораздвижи атаката отдясно. Крилото направи няколко добри пробива. Пет минути преди края на двубоя Менди и Мартин Димитров се сдърпаха, защитникът на „червените“ изблъска съперника, но съдията Вълков им даде само жълти картони. Крум Бибишков имаше шанс да застраши вратата на ЦСКА, но Томас Черни се справи.