Черно море победи "Левски" с 2:1 в двубой от 19-ия кръг на "А" група. "Моряците", водени от идола на сектор "Б" Георги Иванов-Гонзо, буквално разпиля трупата на Антони Здравков и само късметът спаси столичани от още няколко гола. Попаденията за успеха бяха дело на Георги Илиев и Бакари. Ларсен Туре вкара гола на надеждата за "Левски", но той не бе достатъчен. Срещата ще се запомни и с отсъдена и отменена дузпа за Черно море. Реферът Ристосков първо посочи бялата точка, но след консултация с асистента си отмени решението. От повторенията се видя, че дузпа няма.

Антони Здравков заложи на същия състав, който победи с 4:1 Литекс в София. "Сините" тръгнаха добре в срещата, владеееха повече топката и още в 9-ата минута можеха да открият резултата. Гари Родригес нахлу добре по фланга, пусна по земя към Генков, но бранител домакините изчисти топката пред крака на нападателя.

Постепенно играчите на Гонзо налучкаха правилния ритъм и започнаха да създават положения пред вратата на Пламен Илиев. Стражът спаси техничен удар на Коконов, а малко по-късно и гредата му помогна да не се стигне до откриване на резултата.

В 33-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в двубоя. Бакари бе изведен от Бергонси сам срещу Пламен Илиев, нападателят на Черно море се строполи в наказателното поле, а Ристосков посочи бялата точка. Асистент реферът Николай Марков обаче посочи на главния съдия, че дузпа няма. Ристосков отмени решението си, а телевизионните повторения показаха, че дузпа няма. Самият съдия пък на полувремето влезе в подвижната станция на Нюз7 и след като изгледа повторението на ситуацията отсече: "Чиста симулация!".

Тук някъде на Антони Здравков му писна и извади безобразния Кевин Бру, който се оказа, че е бил и с контузия. На негово място се появи Пламен Димов.

В 41-ата минута падна първото попадение. "Моряците" направиха за смях защитата на "Левски" с три паса, а Георги Илиев не остави шансове на Пламен Илиев - 1:0. При този резултат приключи първото полувреме.

Втората част започна със втора смяна в "Левски". Макриев влезе на мястото на Мирослав Иванов, но това не се отрази положително на играта на "сините". След близо 15 минути, в които не се случи нищо интересно, дойде време и за втори гол. В 61-ата минута Нуно Пинто направи глупав фаул на около 30 метра от вратата на тима си. Топката бе центрирана към Бакари, който с глава заби топката в мрежата. Пламен Илиев също помогна в ситуацията, след като излезе неразчетено и оголи вратата си.

Попадението шокира столичани, които започнаха да грешат все повече и само късметът ги спаси от трето попадение. В 77-ата минута "Левски" стигна до гол с голяма доза късмет. Нуно Пинто опита да центрира топката, която обаче се удари в напречната греда и попадна на крака на Ларсен Туре. Французинът не пропусна на метър от опразнената врата и върна надеждите на "сините".

Малко след попадението играчите на двата тима стигнаха до бой. В мелето най-деен бе Сашо Александров, който получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. До края на мача "Левски" опита да натисне съперника си, но създаде само едно положение. То дойде след удар с глава на Даниел Димов, който обаче бе спасен от Китанов.

Така "Левски" продължи серията си и вече 5 години няма успех на "Тича". С успеха Черно море се доближи само на точка от "Левски". "Моряците" събраха 30 точки и заемат седмо място. Столичани са с 31 на петата позиция.

Черно море - "Левски" 2:1
1:0 Георги Илиев (41), 2:0 Бакари (62), 2:1 Ларсен Туре (77)

Срещата по минути - ТУК!
ЧЕРНО МОРЕ:
33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 15. Александър Александров, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 21. Георги Илиев (к) (90- 91. Живко Атанасов), 3. Даниел Георгиев, 10. Тодор Паланков, 8. Еденилсон Бергонси, 17. Иван Коконов (77-11. Симеон Райков), 9. Бакари (85-5. Стефан Станчев)
Резерви: 1. Емил Михайлов, 91. Живко Атанасов, 23. Даниел Младенов, 7. Бекир Расим, 99. Атанас Петров, 11. Симеон Райков, 5. Стефан Станчев
Старши-треньор: Георги Иванов

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 4.Станислав Ангелов (к), 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин, 75.Кевин Бру (38- 35.Пламен Димов), 59.Ларсен Туре, 20. Мирослав Иванов (46-7.Димитър Макриев), 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков (65- 18. Борислав Цонев)
Резерви: 1.Горан Блажевич, 5.Алехандро Перес, 35.Пламен Димов, 10.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 7.Димитър Макриев, 18. Борислав Цонев
Треньор: Антони Здравков