ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

“Левски” продължава да се мъчи! Отборът направи само равенство 1:1 като домакин срещу Черно море в мач от 6 кръг на “А” група. “Синята” агония явно няма край на “Герена”. Тимът не успя да спечели на собствения си стадион в пети пореден мач, за последно го стори на 18 май срещу Лудогорец – 1:0.

“Левски” направи трето поредно равенство в “А” група и със спечелената една точка е на 9-то място с 6 точки. Единствената победа на тима от началото на сезона бе срещу Пирин Гоце Делчев, в останалите мачове бяха регистрирани две загуби – от Локомотив Пд и “Ботев” Пд, както и три равенства – срещу Берое, Литекс и Черно море. Варненци вече са на седма позиция със 7 точки.

Треньорът на “Левски” Славиша Йоканович направи няколко промени в стартовия състав. Отдясно в защита започна Станислав Ангелов, дебют в центъра записа новото попълнение – испанецът Алехандро Перес, който си партнираше с Даниел Димов. Орлин Старокин игра като ляв бек. В средата на терена започна Кевин Бру, пред него Владимир Гаджев, като десен халф игра Стефан Велев, отляво Гари Родригес. Един зад друг в атака стартираха Цветан Генков. Любопитно бе заставането на Стефан Велев на десния фланг. Футболистът имаше много желание, опитваше атаки, но това не бе неговата зона и не успяваше да надиграва противниковите бранители.

Георги Иванов заложи на Стефан Станчев като десен бек, Котев и Александров в средата, Михаил Венков – отляво. В средата на терена играха Даниел Георгиев и Еденилсон, по крилата Симеон Райков и Бекир Расим, а в атака Георги Божилов и Бакари.

“Левски” започна с много желание и хъс да вкара ранен гол и можеше да го стори. Още в 5-ата минута Стефан Велев нацели гредата зад Георги Китанов, след като засече центриране на Генков отляво. След това започнаха традиционните пробиви на Гари Родригес по лявото крило и центрирания в наказателното поле. Нищо различно в играта на “Левски”, което да доведе до така нужния гол. Холандецът сякаш сам се опитваше да атакува, центрира и шутира, но без краен успех. Гостите от Варна играеха много добре подредени, разчитаха на контраатаки, като най-силният им играч бе бившото крило на “Левски” Симеон Райков. В 41-ата минута “сините” имаха възможност да реализират. Кевин Бру стреля, вратарят Китанов изби топката, но на няколко метра пред себе си. Стефан Велев стигна до топката, можеше да я насочи към вратата, но реши да подава и сгреши. През първата част слабо игра Кевин Бру. Юношата Антонио Вутов получи шанс да бъде титуляр, показа желание, но набързо прегоря, получи жълт картон и не показа кой знае какво.

В 49-ата минута съдията Николай Йорданов даде дузпа за “Левски”. След центриране в наказателното поле Стефан Станчев задържа с две ръце Цветан Генков. Гари Родригес застана зад топката и реализира за 1:0. Реферът показа и директен червен картон на Станчев и така от 50-ата минута до края на мача гостите играха в намален състав. Авансът на домакините обаче изтрая 4-5 минути. В 53-ата минута Симеон Райков изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от над 30 метра. Футболистът прехвърли стената, Пламен Илиев не се намеси добре, закачи топката, но тя влетя във вратата му.

След попадението Георги Иванов пусна опитния Георги Илиев на мястото на Бекир Расим. В 60-ата минута защитата на “Левски” изпусна Георги Божилов, който стреля в наказателното поле, но над вратата. След 60-ата минута започнаха възможностите за “сините”, които всички бяха пропуснати с лека ръка. В 63-ата минута Антонио Вутов получи удобен пас, но би над вратата. Малко след това младокът напусна терена и на негово място се появи Илиян Йорданов. В 66-ата минута Генков не успя да засече с шпагат топката на няколко метра от голлинията. В 79-ата минута бе върхът на безсилието на “синьото” нападение. След хубава атака Станислав Ангелов намери Илиян Йорданов, който на няколко метра от опразнената врата прати топката в аут. Гостите се прибраха в защита и изритваха топката към бързия Симеон Райков. Така в 80-ата минута Райков се оказа сам срещу Пламен Илиев, в последния момент испанският защитник Перес обаче подложи крак и изби топката от краката на играча на Черно море. В 85-ата минута един от героите за Черно море – вратарят Георги Китанов, се оказа последна преграда пред Цветан Генков, който нахлу отляво в наказателното поле и се опита да го преодолее.