Реал (Мадрид) разби като гост аутсайдера Алмерия с 5:0 в среща от 14-ия кръг и излезе на второ място във временното класиране на испанската Примера дивисион. Головете за успеха на "кралския клуб" вкараха Кристиано Роналдо (3), Карим Бензема (61), Гарет Бейл (72), Иско (75) и Алваро Мората (81).

„Белият балет” поведе още в 3-ата минута, когато Иско намери превъзходно Кристиано Роналдо и португалецът отбеляза 17-ия си гол в Примера дивисион за този сезон. До края на полувремето обаче андалусци не допуснаха нови попадения.

След почивката Кристиано Роналдо получи травма и поиска смяна, като в 53-ата минута на негово място се появи Хесе Родригес. Домакините се опитаха да потърсят изравнително попадение, но рухнаха психически в 61-ата минута, когато Хесе Родригес асистира на Карим Бензема и французинът вкара втори гол във вратата на Естебан. От този момент нататък гостите от Мадрид започнаха да се забавляват и довършиха андалусци с нови три попадения.

В 72-ата минута 100-милионната покупка Гарет Бейл направи резултата класически, а три минути по-късно Иско с техничен удар от дъгата пред наказателното поле реализира четвърто попадение. В 81-ата минута влезлият като резерва Алваро Мората пък оформи крайното 5:0 за „белия балет”. Четири минути по-късно шестият гол висеше на косъм, след като Каземиро уцели гредата. Малко след това Сусо пропусна да реализира почетно попадение за домакините, след като удара му бе отразен от Диего Лопес.

След разгромния си успех Реал (Мадрид) излезе временно на второ място в класирането с актив от 34 точки и по-добра голова разлика от градския съперник Атлетико, който е с мач по-малко. Алмерия е в опасната зона на 18-а позиция с 12 пункта.

Барселона – Гранада 4:0
1:0 Андрес Иниеста (20-дузпа), 2:0 Сеск Фабрегас (40-дузпа), 3:0 Алексис Санчес (71), 4:0 Педро (90)
23.11.13
19:00 ч.
Реал Сосиедад – Селта 4:3
1:0 Карлос Вела (6), 1:1 Рафиня (23), 1:2 Алекс Лопес (28), 1:3 Рафиня (57), 2:3 Карлос Вела (61), 3:3 Карлос Вела (78), 4:3 Карлос Вела (81)
23.11.13
21:00 ч.
Алмерия – Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (3), 0:2 Карим Бензема (61), 0:3 Гарет Бейл (72), 0:4 Иско (75), 0:5 Алваро Мората (81)