Осасуна постигна сладък успех като гост на Валядолид в двубой между застрашенитe от изпадане тимове. Срещата бе от 14-ия кръг на Примера дивизион и завърши при резултат 1:0 за Осасуна, а попадението бе дело на Ойер Санхуро в 84-ата минута.

Двата тима не предложиха много качествен футбол, а головите положения бяха рядкост. През първото полувреме двата тима гледаха повече да не допуснат гол, отколкото да вкарат и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Второто полувреме не се различаваше от първото, като отново действията на двата отбора бяха насочени към играта в защита и недопускане на гол. Все пак играта на котка и мишка завърши с успех за гостите.

6 минути преди края на срещата Ойер се възползва от центриране на Лоло и просто подложи главата си на метър от вратата. Топката влезе в мрежата, а Осасуна взе глътка въздух.

С успеха гостите се измъкнаха от предпоследното място в класирането и вече са на 15-о място с 13 точки. Валядолид е на 16-а позиция с 12 точки.