"Левски" записа впечатляваща победа с 4:1 над Литекс в мач от 18-ия кръг на "А" група. "Сините" тотално надиграха гостите от Ловеч и ги посиниха от бой, доставяйки радост на феновете си. Привържениците днес най-после видяха този "Левски", който искат да виждат.

Избраниците на Антони Здравков играха много агресивно и дори пропуснаха да се поздравят с още по-изразителна победа. В герой се превърна Орлин Старокин, който реализира 2 гола, а можеше да запише и хеттрик. По едно попадение във вратата на гостите от Ловеч отбелязаха Даниел Димов и Кевин Бру. За последния това беше първо попадение с екипа на "Левски".

Димов откри резултата в 3-ата минута, Старокин удвои в 11-ата, а за 3:0 Бру вкара в 51-ата. Колумбийският таран Джордан намали за Литекс в 61-ата, но "оранжевите" нямаха сили за нещо повече от почетно попадение. В 73-ата отново Старокин попадна в прегръдките на съотборниците си, реализирайки за крайното 4:1.

Успехът изкачи "Левски" на 3-ото място. "Сините" събраха 31 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив). Лидерът Лудогорец е с 40, а Литекс остава втори с 37 в актива си.

Двубоят започна отлично за домакините. Във 2-ата минута след центриране на Кевин Бру отляво, Ларсен Туре остана непокрит и сам срещу вратаря Евгени Александров стреля, но в тялото му. Впоследствие Туре бе фаулиран отдясно на границата на наказателното поле. Гаджев центрира, получи се разбъркване пред Александров, топката достигна до Туре, който обаче от 2-3 метра не успя да нанесе добър удар, стражът спаси, след което притичалият Даниел Димов довкара в мрежата на "оранжевите" - 1:0.

Осем минути по-късно избраниците на Антони Здравков нанесоха своя втори удар. Гари Родригес изпълни корнер и подаде късо към Гаджев, който центрира към далечната греда, където Старокин засече с левия крак топката в мрежата за 2:0.

В 16-ата гостите удариха греда. Армандо Ваюши свали с глава центрирана топка към точката на дузпата, където Юрген Джазула бе абсолютно сам, от воле стреля, Пламен Илиев отрази топката, която се удари след това в напречната му греда.

В 21-ата Кевин Бру стреля от дистанция, но покрай вратата. В 25-ата минута след центриране отдясно, Джордан между двама в синьо успя да играе с глава, топката отново срещна напречната греда.

В 39-ата Гари Родрегес стреля от границата на наказателното поле, удара не затрудни вратаря на гостите, а до почивката не се случи нищо интересно.

"Левски" започна вихрено и второто полувреме. В 51-ата минута Кевин Бру стреля от разстояние, топката се отклони в тялото на Васил Божиков, залъга Евгени Александров и влетя в левия му ъгъл и "сините" поведоха с класическото 3:0.

Минута по-късно Джордан шутира от малък ъгъл, но Пламен Илиев спаси врататата си. В 61-ата минута обаче появилият се на смяна за гостите Мирослав Манолов изведе Джордан сам срещу вратаря на "Левски" и този път нападателят не сгреши – 3:1. В тази ситуация обаче Пламен Илиев получи контузия и бе заменен принудително от Горан Блажевич.

В 72-ата минута Гари Родригес стреля от фаул, но вратаря изби в корнер. След изпълнението му Старокин засече топката на близката греда и успя да обърне майсторски към далечния ъгъл на вратата на Александров, реализирайки второто си попадение в срещата - 4:1.

В 81-ата се получи идентична ситуация - след центриране от корнер, Старокин засече топката на близката греда, но я прати покрай вратата.

В 88-ата след центриране на Нуно Пинто отляво, резервата Димитър Макриев засече с глава, но топката срещна напречната греда.

В даденото от съдията Георги Кабаков добавено време добра атака за "Левски" завърши с центриране на Гари Родригес по трева, отдясно, успоредно на голлинията, но Макриев се размина на сантиметри да засече в празния ъгъл на вратата на Литекс.

Така "сините" записаха изразителен успех над "оранжевите" и вече имат 9 победи от началото на шампионата, изкачвайки се до 3-ото място.

В днешната среща Гаджев получи петия си жълт картон за сезона и ще бъде наказан за предстоящото следващата събота гостува на Черно море във Варна.

Maчът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 4:1
1:0 Даниел Димов (3), 2:0 Орлин Старокин (11), 3:0 Кевин Бру (51), 3:1 Джордан (61), 4:1 Орлин Старокин (73)

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев (65-1.Горан Блажевич), 2.Дъстли Мулдер, 4.Станислав Ангелов (к), 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев, 6.Орлин Старокин (83-35.Пламен Димов), 75.Кевин Бру, 59.Ларсен Туре, 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков (75-7.Димитър Макриев)
Резерви: 1.Горан Блажевич, 5.Алехандро Перес, 55.Йордан Милиев, 35.Пламен Димов, 10.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 7.Димитър Макриев
Треньор: Антони Здравков

ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 5.Николай Бодуров (к), 4.Васил Божиков, 6.Симеон Славчев (79-19.Румен Руменов), 21.Александър Цветков, 10.Юрген Джазула (74-24.Петър Златинов), 14.Армандо Ваюши, 9.Джордан, 77.Момчил Цветанов (60-11.Мирослав Манолов)
Резерви: 12.Боян Пейков, 2.Кирил Динчев, 3.Антон Недялков, 7.Ванжер, 11.Мирослав Манолов, 19.Румен Руменов, 24.Петър Златинов
Треньор: Златомир Загорчич