Славия измъкна победата и трите точки след победа с 1:0 при гостуването си на Локомотив (София) на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Единственият гол в мача падна минута преди края, когато Галин Иванов бе оставен непокрит от защитниците на "железничарите" и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0. Двубоят бе първи от 18-ия кръг на "А" група, а краят му не промени класирането на двата тима.

Успехът за Славия пък е трета победа за госта в срещите между двата тима в последния месец след Славия - Локо 0:2 (15 ноември) и Локо - Славия 1:2 (6 ноември) в два двубоя за Купата на страната.

И Локомотив, и Славия не показаха добра игра и често атаките им стигаха до центъра на терена. Интересни положения все пак имаше, а първото дойде още в петата минута, когато Атанас Курдов удари гредата на вратата на Локомотив.

Минута по-късно имаше напрежение по трибуните. Фен на Славия бе ударен от привърженик на Локомотив, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Елтон пропусна най-опасното положение за Локомотив през първата част в 45-ата минута, когато стреля на сантиметри от гредата. В 71-ата Маркиньос също се размина с възможността да отбележи във вратата на "белите" след удар с глава.

Славия отвърна с няколко опасни контраатаки, но така и не успяваше да застраши сериозно вратата на домакините.

Минута преди края Локомотив се пропука и Галин Иванов вкара за 1:0. В следващата атака Локомотив имаше претенции за дузпа след падане в наказателното поле, но Георги Йорданов замълча.

Страстите се пренесоха и по трибуните, когато шефът на Славия Венци Стефанов влезе в словесна война с обидил го фен на "железничарите". Локомотив и Славия завършват топ 10 на "А" група с актив съответно от 22 и 20 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - СЛАВИЯ 0:1