Локомотив (София) е първият 1/4-финалист в турнира за Купата на България. "Железничарите" елиминираха Славия след победа с 2:0 в реванша на "Овча купел". С успеха днес Локо (Сф) напълно заличи домакинската загуба с 1:2 в първата среща в "Надежда" и заслужено се класира в следващата фаза.

При гостуването на стадион "Славия" "железничарите" се справиха отлично и с попадения на Седрик Базея и Том през втората част стигнаха до победата.

В 14-ата минута само късметът попречи на Славия да поведе в резултата. Бразилецът Фернандо Да Силва напредна през центъра и след като премина през двама играчи на Локо (Сф) подаде към Галин Иванов, който стреля по диагонал, но топката срещна лявата греда на вратата, пазена от Божидар Митрев. Десетина минути по-късно Марко Ранджелович засече с глава центриране на Маркиньос, като топката прелетя покрай целта в аут.

В 53-ата минута на скучния до този момент двубой "железничарите" поведоха в резултата. Именно тогава избраниците на Стефан Генов организираха първата си по-сериозна атака. Маркиньос подаде към Седрик Базея вдясно в наказателното поле на Славия, тъмнокожият нападател финтира Виктор Генев и по земя прати топката в далечния долен десен ъгъл на безпомощния Георги Петков - 0:1.

Така Базея успя да се разпише във втори пореден мач на Локо (Сф), след като преди дни наказа и Черноморец при загубата с 1:2 в Бургас за първенството.

В 80-ата минута гостите от "Надежда" удвоиха преднината си, което прекърши Славия. Появилият се на смяна Искрен Писаров майсторски се освободи от защитник на "белите" и центрира към Том, който с глава опъна мрежата отблизо, след като не беше удържан от национала Радослав Димитров.

Три минути по-късно много дейният и днес капитан на Локо (Сф) Маркиньос разтресе горната греда след силен изстрел с десния крак от ъгъла на наказателното поле на Славия. До края "белите" на Милен Радуканов направиха отчаян опит да отбележат гол, който щеше да изпрати срещата в продължения. "Железничарите" обаче добре се отбраняваха и съхраниха победата си с 2:0, класирала ги на 1/4-финалите.

Реваншът по минути - ТУК!

СЛАВИЯ - ЛОКО (Сф) 0:2
0:1 Седрик Базея (53), 0:2 Том (80)
(първата среща: Локо (Сф) - Славия 1:2)

СЛАВИЯ
: 1.Георги Петков (к), 20.Радослав Димитров, 5.Костадин Велков, 22.Виктор Генев, 17.Димо Атанасов (83-11.Радослав Василев), 23.Олег Шалаев, 14.Янко Сандански, 8.Чавдар Янков (72-10.Павле Попара), 91.Фернандо Да Силва, 33.Галин Иванов, 9.Атанас Курдов
Резерви: 12.Емил Петров, 21.Георги Пашов, 6.Милен Иванов, 10.Павле Попара, 11.Радослав Василев, 26.Богомил Христов, 4.Милен Василев
Треньор: Милен Радуканов

ЛОКО (Сф)
1.Божидар Митрев, 24.Илиян Гаров (53-13.Франсиско Сота), 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 18.Александър Дюлгеров, 33.Том, 94.Азрак Махамад, 69.Елтон, 28.Маркиньос (к), 92.Гаел Нлундулу (90-77.Даниел Пеев), 47.Седрик Базея (78-7.Искрен Писаров)
Резерви: 84.Валентин Галев, 7.Искрен Писаров, 13.Франсиско Сота, 21.Даниел Гаджев, 14.Димитър Илиев, 77.Даниел Пеев, 11.Антонио Цанков
Треньор: Стефан Генов