Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Черно море в последния мач от 17-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата вкара Аймен Белаид с глава през първата част, когато засече центриране от корнер, изпълнен от брат му Тижани Белаид.

Благодарение на успеха "смърфовете" се завърнаха в Топ 3, пращайки ЦСКА на 4-ото място. Воденият от Александър Станков Локо (Пд) събра 31 точки и има с 2 повече от "армейците".

Така в Топ 3 на "А" група няма софийски отбор, след като шампионът Лудогорец е на върха с 40 точки, а вторият Литекс има 37 в актива си.

Черно море пък е на 7-ата позиция с 26 точки.

Мачът тази вечер на "Лаута" премина под диктовката на "смърфовете", но и гостите от Варна имаха своите положения и само могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенството. През втората част "моряците" вкараха гол, който обаче не беше зачетен заради маркирана засада.

Срещата на живо изгледа наставникът на Берое Петър Хубчев, тъй като в  следващия кръг тимът му гостува на Черно море във Варна.

Двубоят започна добре за избраниците на Гонзо, които първи създадоха опасно положение. В 6-ата минута изстрел на рожденика Симеон Райков беше отразен от Йордан Господинов. Малко след това Мартин Камбуров овладя на гърди в наказателното поле на "моряците", но не можа да нанесе добър изстрел. В 12-ата Райков падна в наказателното поле на Локо (Пд) и гостите претендираха за дузпа. Съдията Таско Тасков остана безмълвен, а от телевизионното повторение стана ясно, че реферът е взел правилното решение.

В 15-ата "смърфовете" успяха да поведат в резултата. Дебютиралият днес в шампионатен мач Тижани Белаид центрира от корнер, а брат му Аймен бе най-съобразителен в наказателното поле и отблизо се разписа с глава за 1:0.

Любопитното е, че двамата направиха абсолютно същата комбинация и в мача с Витоша (Бистрица) преди дни за Купата на България, когато "черно-белите" разбиха съперника с 5:0 и отново бранителят отбеляза.

В 31-ата минута "моряците" бяха близо до изравняване, но Бакари не се възползва от открилата му се възможност. "Смърфовете" пък можеха да увеличат преднината си в самия край на първата част, но Йордан Тодоров не отправи точен удар след 40-метрово извеждащо подаване от страна на Аласан Н`Дайе.

През втората част домакините умело се отбраняваха и рядко поглеждаха към вратата на Черно море. В 52-ата минута Стенли Окоро отправи неточен удар към Господинов, а в 65-ата Еденилсон Бергонси не успя да засече центриране на Райков.

Десетина минути след това избраниците на Сашо Станков отвърнаха с далечен изстрел на Аласан Н`Дайе, който изпрати топката над вратата на Георги Китанов.

В 78-ата "моряците" стигнаха до изравнително попадение, но то не бе зачетено заради засада. Райков изведе Бакари в наказателното поле на Локо (Пд), но още преди нападателя да реализира страничният съдия бе вдигнал високо флага. Отсъждането му предизвика негодуванието на щаба на Черно море. До края варненци така и не стигнаха до ново положение за гол и Гонзо си тръгна победен от мястото, където тръгна за големия футбол.

Мачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Аймен Белаид (15)

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов (к), 7.Йордан Тодоров, 18.Асен Георгиев, 75.Аймен Белаид, 87.Диего Фераресо, 22.Аласан Н`Дайе, 28.Стелиос Илиадис, 9.Дани Кики (60-89.Станислав Маламов), 91.Крис Гади (88-3.Валери Георгиев), 20.Тижани Белаид (81-77.Здравко Лазаров), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 25.Руслан Куанг, 27.Александър Якимов, 89.Станислав Маламов, 77.Здравко Лазаров, 88.Георги Стефанов
Треньор: Александър Станков

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 15.Александър Александров, 6.Кирил Котев, 4.Михаил Венков, 4.Даниел Георгиев (85-10.Тодор Паланков), 21.Георги Илиев, (к), 8.Еденилсон Бергонси, 20.Стенли Окоро, 11.Симеон Райков (90-91.Живко Атанасов), 9.Бакари
Резерви: 12.Кръстьо Христов, 91.Живко Атанасов, 10.Тодор Паланков, 23.Даниел Младенов, 7.Бекир Расим, 99.Атанас Петров, 17.Иван Коконов
Треньор: Георги Иванов