"Левски" спечели с убедителното 4:1 домакинството си на Пирин (Гоце Делчев) в последния мач от 16-ия кръг на "А" група. Така "сините" вече са на 4-ото място с 28 точки, колкото имат още пловдивските "Ботев" и Локомотив. ЦСКА пък е само на точка пред "Левски".

В срещата с аутсайдера Пирин (ГД) избраниците на Антони Здравков нямаха особени проблеми и с лекота стигнаха до изразителната победа. С първите си 2 гола след завръщането в "Левски" блесна Димитър Макриев. Нападателят от Гоце Делчев не пожали своите хора, наказвайки ги в 9-ата и 43-ата минути. Между двете му попадения се разписа Гари Родригес - в 16-ата, и така още на почивката "сините" водеха с комфортното 3:0.

В 85-ата Костадин Башов, който е юноша на "Левски", намали от дузпа за тима на Костадин Ангелов-Лаптопа. Веднага след поднояването на играта обаче резервата Илиян Йорданов вкара за крайното 4:1.

Дебют за "Левски" направи юношата Илия Димитров. 17-годишният талант изненадващо попадна в групата за двубоя, като Здравков му даде шанс за изява още в днешната среща, пускайки го на терена в заключителните минути. Юношата дори можеше да ознаменува дебюта си с гол, но пропусна да отбележи от добра позиция в края.

За "сините" това е трета поредна победа в първенството, а в следващия кръг избраниците на Сухия имат тежка визита на Берое, който днес разби с 3:0 Локомотив (Пловдив).

Аутсайдерът Пирин (ГД) пък записа 12-ата си загуба от началото на шампионата и остава на последното 14-о място с едва 6 точки в актива си.

Избраниците на Антони Здравков започна много активно срещата. Още във 2-ата минута силен изстрел на Мирослав Иванов от границата на наказателното поле бе спасен акробатично от вратаря Абди Абдиков. В 9-ата "сините" вече ликуваха. След разиграване от корнер, Нуно Пинто центрира отляво към Даниел Димов, който свали с глава към Макриев и нападателят отблизо прати топката в мрежата на Абдиков - 1:0.

В 16-ата Гари Родригес удвои преднината на домакините след отлично извеждащо подаване на Мирослав Иванов.

Последваха два неточни удара на Родригес и Дъстли Мулдер, а след шут на Близнаков, топката рикошира в крака на Перес и излезе в корнер.

В 27-ата минута Гари Родригес бе изведен чудесно от Вутов зад защитата, излъга вратаря, но ъгъла стана много малък, а и впоследствие и пасът на холандеца бе неточен. Минута по-късно Макриев не успя да засече отблизо подаване на Нуно Пинто. В 32-ата страхотен пас на Вутов намери по дясното крило Родригес, той с едно докосване пусна към Макриев, който шутира, но Абдиков изби акробатично.

В 37-ата минута Гари Родригес стреля от пряк свободен удар, след рикошет в стената топката попадна в ръцете на вратаря. Две минути преди края на първата част Мирослав Иванов изведе Гари Родригес сам отдясно, той подаде успоредно на голлинията на Макриев, който се разписа от точката на дузпата – 3:0.

В 51-ата неразчетено връщане на Даниел Димов към Пламен Илиев бе пресечено от Марчев, но той много скъси ъгъла си и не уцели вратата, която в днешната среща беше пазена от Пламен Илиев, а Горан Блажевич остана на пейката.

В 57-ата минута Веселин Марчев стреля от фаул, но право в стената, при повторния опит на футболиста топката мина покрай вратата. Минута по-късно удар на Атанас Фиданин от дистанция не затрудни Пламен Илиев.

В 61-ата много добра атака с едно докосване завърши с удар от въздуха на Гари Родригес, но Абдиков спаси. Три минути по-късно при бърза атака на Левски, Антонио Вутов изведе Старокин, той предпочете да подава, вместо да стреля, но Гари Родригес бе в засада при паса към него. След още три минути добро изпълнение направи Миро Иванов от пряк свободен удар, но отново Абдиков улови топката.

Обстрелът на вратата на гостите продължи и в 70-та минута след страхотен удар от дистанция на Антонио Вутов, Абдиков с мъка изби в корнер. Минута по-късно далечен и неточен удар направи Алехандро Перес, след още една минута силен удар на Гари Родригес от малък ъгъл бе спасен от Абдиков. В следващата атака Гари Родригес стреля силно, Абдиков спаси, топката се отби в напречната греда и излезе в корнер.

В 84-ата минута беше отсъдена дузпа за Пирин за игра с ръка на Дъстли Мулдер в наказателното поле. Костадин Башов изпълни и бе точен от бялата точка – 3:1.

Още при подновяването на играта "сините" отново вкараха. Нуно Пинто изведе Гари Родригес в наказателното поле на неврокопчани, холадецът пусна надясно към непокрития Илиян Йорданов, който се разписа на празна врата за 4:1.

До края на мача се запомни една ситуация, при която Гари Родригес пусна отличен пас към Илия Димитров, дебютантът се освободи технично от защитник на Пирин и стреля, но право в Абдиков.

В добавеното време Веселин Марчев отправи удар, който беше уловен от Пламен Илиев.

В следващия кръг "Левски" гостува на Берое - на 9 ноември (събота) от 15:15 часа, докато аутсайдерът Пирин (Гоце Делчев) има визита в Ловеч на Литекс.

Mачът по минути - ТУК!

"ЛЕВСКИ" - ПИРИН (ГД) 4:1
1:0 Димитър Макриев (9), 2:0 Гари Родригес (16), 3:0 Димитър Макриев (43), 3:1 Костадин Башов (85-дузпа), 4:1 Илиян Йорданов (86)

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Алехандро Перес, 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев (к) (66-35.Пламен Димов), 6.Орлин Старокин, 20.Мирослав Иванов (75-22.Илиян Йорданов), 10.Антонио Вутов (79-19.Илия Димитров), 11.Гари Родригес, 7.Димитър Макриев
Резерви: 1.Горан Блажевич, 26.Христо Попадийн, 35.Пламен Димов, 55.Йордан Милиев, 19.Илия Димитров, 22.Илиян Йорданов, 59.Ларсен Туре
Треньор: Антони Здравков

ПИРИН (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 6.Атанас Фиданин, 5.Любомир Гуцев, 22.Антон Киров, 3.Димитър Пиргов, 19.Мартин Газиев, 77.Марио Близнаков (79-35.Костадин Башов), 21.Васил Панайотов, 9.Борислав Хазуров (46-26.Борис Боянчев), 8.Петър Лазаров (74-19.Даниел Васев), 10.Веселин Марчев
Резерви: 59.Ангел Юсев, 30.Иван Стоянов, 26.Борис Боянчев, 18.Даниел Васев, 14.Мурат Ибраим, 20.Драги Коцев, 35.Костадин Башов
Треньор: Костадин Ангелов