Българският национал Ивелин Попов се отличи с гол и асистенция за Кубан при победата с 2:1 над Краснодар в градското дерби, които беше част от 15 кръг на руската Премиер лига.

Попов игра цял мач за тима на Виктор Гончаренко, а в добавеното време получи жълт картон, тъй като съблече фланелката си след отбелязания гол.

Бившият играч на “Левски” Жоазиньо и преминалият през Черноморец Марсио Нуньо играха цял мач за Краснодар, като португалецът завърши с жълт картон.

Румънецът Георге Букур даде аванс на Кубан 64-ата минута, когато беше изведен зад гърба на защитата от Попов и прати топката край вратаря Александър Филцов.

Във втората минута на добавеното време Ивелин Попов и Джибрил Сисе се озоваха срещу един защитник на Краснодар. Бившият френски национал подаде на българина, който удвои аванса на Кубан.

Две минути по-късно Жерар Гоу върна един гол за Краснодар. Това обаче не беше достатъчно и Кубан взе победата в градското дерби.

С този успех след преполовяването на шампионата Кубан излезе на осмо място в класирането с 20 точки. Краснодар е две позиции по-напред с четири точки повече.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 3 ноември (неделя): Ростов – Рубин, Спартак (Москва) – Локомотив (Москва), Анжи – Урал
На 4 ноември (понеделник): Терек – Криля советов

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 36 т., 2.Локомотив (Москва) 30 т., 3.Спартак (Москва) 30 т., 4.ЦСКА (Москва) 27 т., 5.Динамо (Москва) 26 т. и др.