"Левски" успя да победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в мач от 15-ия кръг на "А" група, който се игра пред празните трибуни на "Лаута" поради наказание на "черно-белите". По този начин "сините" успяха да отмъстят на "смърфовете", които в първата среща този сезон надделяха с 2:1 при гостуването на "Герена".

След днешния успех "Левски" събра 25 точки и се изравни с "Ботев" (Пловдив), докато Локо (Пд) остана с 28 в актива си. Само преди дни "сините" спечелиха и срещу "канарчетата" - 1:0, а сега се справиха и с другия пловдивски отбор.

Мачът на "Лаута" започна вихрено и набързо паднаха два гола. В 8-ата минута Владимир Гаджев откри за "сините", а в 13-ата Дани Кики изравни. В добавеното време на първата част гостите от София получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Валери Георгиев. Бранителят получи червен картон и остави "черно-белите" с 10 човека, а от бялата точка Гари Родригес вкара за 1:2.

В 74-ата минута, въпреки че бяха с 10 човека, избраниците на Сашо Станков отново изравниха. Точен за 2:2 беше гръцкият футболист Стелиос Илиадис, а за крайното 2:3 се разписа Цветан Генков в 85-ата.

За гостуването на "Лаута" треньорът на "Левски" Антони Здравков предприе две промени в титулярния си състав в сравнение победата с 1:0 над "Ботев" (Пд). Получилият червен картон срещу "канарчетата" Борислав Цонев бе заменен от Пламен Димов, докато опитният Станислав Ангелов-Пелето остана на пейката за днешния двубой, а от първата минута започна бившият играч на "смърфовете" Йордан Милиев. В предни позиции бяха Цветан Генков, Гари Родригес и Антонио Вутов.

Треньорът на Локо (Пд) Александър Станков пък не можа да разчита на наказания заради натрупани жълти картони Диего Фераресо. Мястото на бразилеца в защита зае юношата на "Левски" Асен Георгиев. Още в началните минути на двубоя обаче контузия получи капитанът Александър Тунчев и Станков трябваше да прави принудителна смяна. В 22-ата минута в игра се появи Валери Георгиев, който обаче се превърна в грешник за Локо (Пд), след като още до почивката получи два жълти картона, изработи дузпа за "Левски" и остави тима си с 10 човека в трудния момент. Въпреки намаления състав "черно-белите" отлично се противопоставяха на "сините".

Първото положение в мача бе в 3-ата минута. Дани Кики центрира от корнер, а Камбуров засече с глава над вратата. В 5-ата Гари Родригес нахлу по десния фланг, но отигра много неточно. В 8-ата "сините" ликуваха. Владимир Гаджев изпълни фаул отляво и с параболичен удар прехвърли излезлия напред вратар на домакините Йордан Господинов - 0:1.

Радостта на "сините" трая само 5 минути. В 13-ата Дани Кики наказа Горан Блажевич. Камбуров овладя между двама бранители на "Левски" на границата на наказателното поле, върна към халфа, който с хубав удар не остави шансове на хърватския страж на гостите, реализирайки в левия му ъгъл за 1:1.

В 26-ата минута Дани Кики стреля от същата позиция, от която вкара гол, но този път Блажевич изби. Три минути по-късно Гаджев изпълни остро фаул отляво, Аймен Белаид се намеси с глава и топката профуча на сантиметри покрай вратата и излезе в корнер. След изпълнението му Вутов намери Мюлдер, но той центрира неточно.

В 45-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на "Левски", а "смърфовете" останаха с 10 човека. Съдията Александър Костадинов посочи бялата точка, след като Мулдер излезе сам срещу Господинов, стреля, но стражът отрази, след което кълбото попадна в Гари Родригес, който пробва да отбележи с прехвърлящ удар, а на голлинията топката срещна дясната ръка на Валери Георгиев. Бранителят получи червен картон, а Родригес вкара дузпата за 1:2.

След почивката, в 53-ата минута Генков засече с глава центрираната от Пинто топка, изпращайки я над вратата. Малко след това Гари Родригес нахлу отдясно в пеналта, но шутира неточно.

В 60-ата Даниел Димов засече с глава отблизо след центриране от корнер, топката мина на сантиметри от лявата греда. Три минути по-късно Генков направи фрапантен пропуск, след като излезе сам срещу Господинов, излъга го, стреля, но Асен Георгиев изби от голлинията. В 65-ата минута пък Блажевич акробатично изби удар на Камбуров от фаул.

В 74-ата минута Локо (Пд) успя да изравни чрез Стелиос Илиадис. Крис Гади напредна от ляво, центрира почти успоредно на голлинията, а връхлитащият гръцки футболист отправи удар, който срещна тялото на бранител в синьо, след което Илиадис направи добавката и реализира за 2:2.

Победното попадение за "Левски" падна в 85-ата минута. Вкара го Генков, който не беше удържан от Йордан Тодоров и Аласан Н`Дайе, нахлу на скорост след извеждащо подаване на Гаджев и озовал се сам срещу Господинов, прати топката в мрежата му за крайното 2:3.

Мачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - "ЛЕВСКИ" 2:3
0:1 Владимир Гаджев (8), 1:1 Дани Кики (13), 1:2 Гари Родригес (45+1), 2:2 Стелио Илиадис (74), 2:3 Цветан Генков (85)

ЛОКО (Пд):
12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 75.Аймен Белаид, 33.Александър Тунчев (23-3.Валери Георгиев), 18.Асен Георгиев, 22.Аласан Н`Дайе, 28.Стелиос Илиадис, 9.Дани Кики (84-27.Александър Якимов), 89.Станислав Маламов (90+2-77.Здравко Лазаров), 11.Мартин Камбуров, 91.Крис Гади
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 25.Руслан Куанг, 27.Александър Якимов, 10.Тодор Тимонов, 77.Здравко Лазаров, 21.Станко Йовчев
Треньор: Александър Станков

"ЛЕВСКИ":
1.Горан Блажевич, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев, 35.Пламен Димов (71-20.Мирослав Иванов), 6.Орлин Старокин (79-7.Димитър Макриев), 10.Антонио Вутов (56-4.Станислав Ангелов), 11.Гари Родригес, 9.Цветан Генков
Резерви: 23.Пламен Илиев, 26.Христо Попадийн, 5.Алехандро Перес, 4.Станислав Ангелов, 22.Илиян Йорданов, 20.Мирослав Иванов, 7.Димитър Макриев
Треньор: Антони Здравков