ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

“Левски” загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив в мач от 2-ия кръг на “А” група насред “Георги Аспарухов”. Това беше дебют за новия треньор на “сините” Славиша Йоканович. Настоящите футболисти със сини екипи продължават да играят слабо, безидейно, грозно и да изнервят феновете, които и днес бойкотираха и мълчаливо стояха на трибуните. След срама срещу Иртиш – “сините” наредиха и две поредни загуби в “А” група. Отборът от “Герена” няма победа от 22 май, когато спечели срещу Етър с 3:0 в двубой от миналия шампионат. Последва равенството със Славия, което отне титлата, двата мача с Иртиш (равен и загуба) и още две поражения от началото на новия сезон. Така в пет мача “Левски” къса нервите на привържениците си, а думите на Наско Сираков за отстраняване на футболисти час по-скоро трябва да бъдат превърнати в действия.

Локомотив Пловдив и треньорът Александър Станков заслужават повече от похвала. В първите два кръга за новия сезон тимът заслужено взе четири точки от ЦСКА и “Левски”.

Головете за успеха на гостите реализираха Алсан Ндайе (17) и Мартин Камбуров (57), а Цветан Генков изравни за 1:1 в 33-ата минута. След втория кръг “Левски” остава на последно място в класирането без точка, след като загуби от “Ботев” Пловдив с 1:2 в първия кръг. Локомотив Пловдив излиза на трета позиция с 4 точки, след като на старта направи равен срещу ЦСКА (0:0). Феновете на “Левски” и днес бойкотираха, като нито веднъж не пяха или скандираха, а мълчаливо изгледаха двубоя.

Новият треньор на “Левски” Славиша Йоканович направи няколко промени в стартовия състав, а и в схемата. Днес тя беше 4-1-4-1. На вратата застана отново Пламен Илиев, въпреки че имаше очаквания да бъде заменен от Михаил Иванов. Като десен бек в този мач излезе Станислав Ангелов, заменяйки Дъстли Мулдер. В средата на защитата си партнираха Димитър Везалов и Орлин Старокин, а отляво – Нуно Пинто. Пред четворката в защита игра Стефан Велев, а пред него още една четворка – Кевин Брю, Владимир Гаджев, а по крилата Кристовао Рамос и Илиян Йорданов. На върха на атаката започна Цветан Генков.

Александър Станков заложи на същия състав, с който взе точка от ЦСКА в първия кръг. В защита действаха Йордан Тодоров, Тунчев, Кавдански и Диего Фераресо. В средата на терена си партнираха Валери Георгиев и Алсан Ндайе, по крилата играха Здравко Лазаров и Станислав Маламов. Напред Мартин Камбуров си партнираше с Габриел до Кармо.

В началото на мача противно на всякаква логика гостите от Локомотив поведоха в резултата. В 17-ата минута цялата защита на “Левски” проспа центриране на Здравко Лазаров и остави напълно непокрит халфа Алсан Ндайе. Тъмнокожият исполин се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Пламен Илиев. Малко след това треньорът на пловдивчани Александър Станков извърши принудителна смяна заради контузия на Станислав Маламов. На негово място в игра се появи Георги Стефанов, който също имаше проблеми – игра с маска на лицето. В 30-ата минута “Левски” изравни след гол на Цветан Генков. Нуно Пинто центрира отляво и нападателят надскочи Тунчев и Кавдански, пращайки топката зад вратаря Господинов. След попадението домакините сякаш сдобиха увереност и понатиснаха противника, но не стигнаха до втори гол. Цветан Генков беше най-добър за “сините”, а в 33-ата минута стреля опасно с глава. Футболистите на Локомотив Пловдив бяха прекрасно подредени на терена, не допускаха опасни атаки пред вратата си и играеха спокойно. Вътрешните халфове Валери Георгиев и Алсан Ндайе спечелиха средата на терена, имайки предимство срещу колегите си в синьо. Здравко Лазаров въпреки напредналата си възраст, отново показа майсторски отигравания и тормозеше столичани. В добавеното време на първото полувреме съдийската бригада отмени попадение на “Левски” заради засада на Кристовао Рамос.

Славиша Йоканович реагира в началото на втората част. Сърбинът смени Илиян Йорданов и пусна Рамон Лопес. Малко след смяната обаче Мартин Камбуров попари “Герена” с втори гол за Локомотив Пловдив. Нападателят взе топката в полето на домакините, напредна няколко крачки и с топовен шут преодаля Пламен Илиев. Вратарят на “Левски” бе излязъл няколко метра напред и също носи вина за попадението на Камбуров. Последва спасяване на вратаря на “смърфовете” Йордан Господинов. Стражът отрази силен удар на Кевин Брю, а при добавката Цветан Генков не успя да нанесе опасен изстрел.

След втория гол на гостите, играчите в синьо тръгнаха в неспирни атаки. Всъщност, футболистите на “Левски” разиграваха топката, но бяха безобразни, нямаха никакви идеи и не стигаха до голови положения. Всички опити приключваха далеч пред наказателното поле на “черно-белите”, които заиграха прибрано и изчакваха противника. Кевин Брю напълно разочарова, Гаджев също се загуби в средата на терена, Рамос беше деен по крилото, но не показа никаква ефективност. И Цветан Генков намали оборотите. В 79-ата минута Славиша Йоканович извади Рамос и пусна надеждата Антонио Вутов. До края на двубоя домакините се мъчеха, мачкаха топката и на моменти правеха разочароващи отигравания.

Двубоят по минути ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:2
0:1 Аласан Ндайе (17), 1:1 Цветан Генков (33), 1:2 Мартин Камбуров (57)

„Левски“: 23.Пламен Илиев, 4.Станислав Ангелов, 13.Димитър Везалов, 6.Орлин Старокин, 28.Нуно Пинто, 77.Стефан Велев, 16.Кристовао Рамос (79 - Антонио Вутов), 45.Владимир Гаджев, 75.Кевин Бру, 22.Илиян Йорданов (55 - Рамон Лопес), 8.Цветан Генков
Резерви: 89.Михаил Иванов, 2.Дъстли Мулдер, 25.Даниел Димов, 35.Пламен Димов, 10.Антонио Вутов, 7.Рамон Лопес, 9.Тиаго Силва
Контузени: няма; Наказан: Гари Родригес

Локомотив (Пловдив):
13.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 33.Александър Тунчев, 24.Мартин Кавдански, 87.Диего Фераресо, 22.Аласан Н'Дайе, 3.Валери Георгиев, 89.Станислав Маламов (26 - Георги Стефанов), 77.Здравко Лазаров (66 - Александър Якимов), 11.Мартин Камбуров, 50.Габриел До Кармо (83 - Паулиньо)
Резерви: 23.Кирил Акалски, 88.Георги Стефанов, 10.Тодор Тимонов, 17.Костадин Марков, 18.Асен Георгиев, 27.Александър Якимов, 53.Паулино
Контузени: Руслан Куанг, Дани Кики, Йордан Юруков; Наказани: няма

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Калин Людмилов
Жълти картони: Цветан Генков (Левски);  Йордан Тодоров, Габриел до Кармо, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Валери Георгиев (Локомотив Пловдив)

Баланс:
109 мача, 73 победи за „Левски“, 21 равенства, 15 победи за Локомотив (Пловдив), г.р. 235:89