Лудогорец победи с 2:0 Черноморец при гостуването си на стадион "Лазур" в мача от 15-ия кръг на "А" група. Попаденията за шампионите реализираха Роман Безяк в 41-ата минута и Върджил Мисиджан в 59-ата.

С прибавените три точки разградчани събраха 34 и отново се изравниха на върха с Литекс, който по-рано днес разби Локомотив (София) с категоричното 4:0.

Успехът на Лудогорец в Бургас не дойде никак лесно. "Акулите" на Димитър Димитров-Херо се хвърлиха да се надиграват с гранда, но класата си каза думата и избраниците на Стойчо Стоев заслужено стигнаха до успеха, въпреки че определено не показаха най-доброто, на което са способни. Пореден силен мач направи националният страж Владислав Стоянов, който бе безупречен под рамката.

Черноморец пък завърши мача с 9 човека, тъй като Яни Пехливанов и Николай Павлов получиха червени картони, показани им правилно от съдията Георги Йорданов. И двамата се отчетоха с много груби прояви, като Павлов дори изкара Роман Безяк от игра, след като му скочи безумно в краката малко преди края.

Двубоят стартира на много високо темпо. В 4-ата минута Владислав Стоянов спаси силен удар на Лъчезар Балтанов, а малко след това включилият се в предни позиции Козмин Моци засече с глава центрираната от Иван Стоянов топка, но я изпрати покрай целта.

В 12-ата минута Жуниор Кайсара направи груба грешка като изведе Петър Атанасов сам срещу Владислав Стоянов, който се хвърли в краката му и успя да предотврати гол в собствената си врата.

Секунди по-късно Роман Безяк направи сериозен пропуск. Марселиньо изведе своя съотборник очи в очи с Ник Дашев, но словенецът стреля право в тялото на стража.

В 41-ата минута Лудогорец откри резултата. Върджил Мисиджан проби и центрира отдясно, а Роман Безяк засече с глава отблизо, опъвайки мрежата на "акулите" - 0:1.

Малко преди почивката Иван Стоянов пропиля отлична възможност, след като се озова сам срещу Ник Дашев, но не успя да го преодолее.

В 52-ата минута Владислав Стоянов се намеси решително и на два пъти не позволи на Милчо Ангелов да го накаже.

В 59-ата избраниците на Стойчо Стоев удвоиха преднината си. При изритана напред от Марселиньо топка Ник Дашев направи безумна грешка, излизайки излезе извън наказателното си поле, но вместо да помогне на Венелин Филипов и да я изчисти, той му попречи, Мисиджан отне и вкара в опразнената врата - 0:2.

Малко по-късно задачата на "акулите" още повече се усложни, тъй като Яни Пехливанов остави тима си с 10 човека. Играчът на Черноморец фаулира грубо Марселиньо, за което получи втори жълт и съответно червен картон. При напускането си на терена Херо сериозно му се скара, крещейки му заради глупавата постъпка и извършеното нарушение в центъра на терена.

Така задачата на разградчани се улесни. В 71-ата минута Иван Стоянов и Марселиньо излязоха сами срещу Ник Дашев, сливналията обаче би слабо към празната врата и стражът на домакините се хвърли акробатично и успя да избие в корнер.

В самия край на двубоя появилият се на смяна за Черноморец Николай Павлов влезе изключително грубо в краката на Безяк и съдията Георги Йорданов логично изгони и него от игра, показвайки му директен червен картон. Словенският нападател на Лудогорец, явно контузен, беше заменен от Мичел Бургзорг.

За Черноморец загубата е девета от началото на първенството, като тимът на Херо остава на 12-ото място с 12 точки в актива си.

Мачът по минути - ТУК!

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Роман Безяк (41), 0:2 Върджил Мисиджан (59)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 3.Траян Траянов (44-26.Николай Павлов), 8.Милен Гамаков, 10.Марко Родригес-Маркиньо, 13.Наджиб Амари (72-25.Крум Стоянов), 20.Яни Пехливанов, 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 44.Венелин Филипов, 87.Карлос Фонсека (27-7.Mилчо Ангелов), 90.Петър Атанасов
Резерви: 12.Янко Георгиев, 7.Милчо Ангелов, 24.Мартин Кавдански, 25.Крум Стоянов, 26.Николай Павлов
Треньор: Димитър Димитров

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара (46-77.Витиня), 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков, 8.Фабио Ешпиньо, 73.Иван Стоянов (73-17.Даниел Абало), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк (89-14.Mичел Бургзорг)
Резерви: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 14.Мичел Бургзорг, 10.Себастиан Ернандес, 11.Жуниор Кишада, 17.Даниел Абало, 19.Димо Бакалов
Треньор: Стойчо Стоев