ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Лудогорец победи Черноморец с 1:0 в мач от 2-ия кръг на “А” група. Единственото попадение заби Роман Безяк в 57-ата минута.
По този начин Стойчо Стоев дебютира успешно начело на шампионите в “А” група. Спецът за последно бе начело на изпадащия Монтана в 5 срещи през миналия сезон, в които записа 4 загуби и едно реми - 0:0 на "Герена" срещу “Левски”. След уволнението на Ивайло Петев в Лудогорец Димитър Димитров-Херо остана най-дълго задържалият се на своя пост треньор в сегашния състав на “А” група - води бургазлии от 30 май 2011 г. насам.

Сблъсъкът в Разград започна със силен домакински натиск. “Зелените” можеха да поведат с гол “от съблекалнята”. Още във 2-ата минута Кайсара отправи опасен удар от движение, вратарят на гостите Ник Дашев обаче съобразително улови топката. Противно на логиката, в 8-ата минута гостите още при първата си по-свястна контратака се разминаха с гола. Куатара центрира остро в пеналта, а Атанасов се оказа в отлична позиция на метър от вратата на домакините, но стреля в аут. След четвърт час игра Минев проби отляво и центрира в наказателното поле. Безяк свали топката с глава, но Марселиньо се забави и пропусна да открие резултата. В 35-ата минута “акулите” пропуснаха най-доброто си положение. Новото попъленение Маркиньос центрира от фаул, централният защитник на гостите Бруно Оливейра надскочи всички в пеналта и стреля опасно с глава. Топката излезе в аут.

Секунди преди почивката техничният Куатара размени пасове с Маркиньос, надбяга Кайсара и стреля силно към вратата. Стоянов с мъка изби в корнер. Изнервеният от слабата игра на Димо Бакалов треньор на домакините побърза да го извади още преди паузата, а на негово място вкара опитният Мирослав Иванов. През второто полувреме по-добрият отбор беше този на домакините. Въпреки това в 47-ата минута активният Куатара стреля коварно по земя от границата на пеналта през краката на Барт. Стоянов плонжира и изби опасния шут. В 57-ата минута Марселиньо овладя извеждащо подаване от Минев зад гърба на защитатата на гостите. Бразилецът съобразително подаде на непокрития Безяк, който без проблеми откри резултата - 1:0! До края на мача домакините успяха да запазят крехкия си аванс. Инфарктна ситуация се получи в 89-ата минута, когато опитният Дяков сбърка пред своето наказателно поле. Балтанов овладя топката, нахлу в пеналта и стреля, но неточно.

Двубоят по минути ТУК

Лудогорец - Черноморец 1:0

1:0 Роман Безяк (57)

ЛУДОГОРЕЦ:
21.Вл. Стоянов,  5. Барт, 4. Мантила, 25. Минев, 80. Кайсара, 18. Дяков, 23. Златински, 73. Ив.Стоянов (77 - 7. Александров), 84. Марселиньо, 19. Бакалов (44 - 22.М.Иванов), 9. Безяк (64 - 11.Кишада)
Резерви: 91. Чворович, 8. Еспиньо, 11. Ернандес, 77. Витиня
Старши треньор: Стойчо Стоев

2_8.jpgЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Дашев, 23. Чико, 5. Терзиев, 89. Оливейра, Филипов, 14. Манзоро (82 - 7. Ангелов), 30. Балтанов, 10. Маркиньос, 92. Гаел (82 - 19.Дрянов), 32. Куатара, 90. Атанасов (46 - 91. Осама)
Резерви: 12. Георгиев, 25. Стоянов, 20. Пехливанов, 91. Фонсека, 8. Гамаков
Старши треньор: Димитър Димитров