"Ботев" (Пловдив) продължи трагичното си представяне напоследък, завършвайки 1:1 с Пирин (Гоце Делчев) в първия мач от 15-ия кръг на "А" група. Така в трети пореден мач "жълто-черните" са без победа и вече сериозно изостават от върха, като с актив от 25 точки заемат 5-ото място.

Двубоят в Гоце Делчев беше много интригуващ, а бившият наставник на "Ботев" (Пд) Костадин Ангелов-Лаптопа и момчетата му само могат да съжаляват, че не стигнаха дори до победата. Неврокопчани геройски се бориха срещу "канарчетата", които в пореден мач разочароваха с представянето си.

В 12-ата минута домакините откриха резултата чрез Васил Панайотов, който се разписа със страхотен удар от около 20 метра.

В добавеното време на първата част Ромарио Кортзорг изравни, а малко по-рано Валери Домовчийски пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Фиданин. Домо обаче подходи крайно несериозно и би слабо по земя и за Абди Абдиков не беше проблем да улови топката.

Домакините също пропуснаха от бялата точка чрез капитана си Петър Лазаров. Той не успя да отбележи в 87-ата мунута, когато реферът Иван Кирилов отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Елведин Джинич.

Срещата започна по-добре за гостите, които още в 5-ата минута имаха възможност за откриване на резултата, но Ромарио пропусна. Малко след това последва удар от воле на Костадин Дяков, но топката излезе в аут.

В 12-ата минута неврокопчани ликуваха, откривайки резултата още с първото си положение пред Адам Стаховяк. Васил Панайотов получи чудесен пас от Марио Близнаков и с удар с десния крак от 20-ина метра разстреля полския страж на "канарчетата" - 1:0.

Избраниците на Мъри опитаха бързо да изравнят, но бранителите в зелено не се пропукваха, а и Абдиков беше перфектен под рамката.

В 35-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Атанас Фиданин спря центрирана от Артур Енрике топка с дясната си ръка, а съдията Иван Кирилов посочи бялата точка и вдигна жълт картон на юношата на "Левски". Валери Домовчийски се нагърби с изпълнението, но разочарова, стреляйки слабо към левия долен ъгъл и Абдиков без проблем улови.

До почивката "Ботев" все пак успя да изравни. Във втората минута на добавеното време Ромарио Кортзорг се разписа, след като преодоля Мурад Ибрахим и наказа Абдиков отблизо за 1:1.

"Жълто-черните" вдигнаха оборотите след почивката, но слабата форма на Домовчийски и липсата на игрова практика на Иван Цветков оказаха своето влияние, тъй като "Ботев" беше немощен в атака.

Първата добра възможност пред Абдиков се откри чак в 64-ата минута, когато появилият се на смяна Станислав Костов проби отдясно и центрира, но никой от съотборниците му не успя да засече. Последваха пропуски на Ромарио и Вандер Виейра.

В 79-ата минута "канарчетата" организираха много добра атака, но и третата резерва на Мъри - Луис Педро, не успя да се разпише.

Неврокопчани бяха много близо до победата в 86-ата минута, когато и те получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Елведин Джинич, но капитанът Петър Лазаров не успя да вкара. Адам Стаховяк се намеси решително и спаси изстрела от бялата точка, запазвайки равенството 1:1, което остана непроменено до последния съдийски сигнал.

Maчът по минути - ТУК!

ПИРИН (ГД) - "БОТЕВ" (Пд) 1:1
1:0 Васил Панайотов (12), 1:1 Ромарио Кортзорг (45+2)

ПИРИН (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 19.Мартин Газиев (78-9.Борислав Хазуров), 21.Васил Панайотов, 22.Антон Киров, 23.Мурад Ибрахим, 10.Веселин Марчев, 77.Марио Близнаков (82-30.Иван Стоянов), 7.Костадин Башов (84-20.Драги Коцев)
Резерви: 33.Костадин Янев, 30.Иван Стоянов, 15.Илия Карапетров, 20.Драги Коцев, 26.Борис Боянчев, 88.Георги Петров, 9.Борислав Хазуров
Треньор: Костадин Ангелов

"БОТЕВ" (Пд):
1.Адам Стаховяк, 3.Елведин Джинич, 26.Артур Енрике, 5.Бобан Грънчаров, 6.Костадин Дяков (46-10.Вандер Виейра), 11.Йордан Христов, 71.Борис Галчев. 16.Томаш Иршак, 15.Валери Домовчийски (71-9.Луис Педро), 22.Ромарио Кортзорг, 19.Иван Цветков (к) (60-18.Станислав Костов)
Резерви: 33.Росен Андонов, 28.Филип Филипов, 83.Сивард Спрокел, 88.Георги Сърмов, 9.Луис Педро, 10.Вандер Виейра, 18.Станислав Костов
Треньор: Станимир Стоилов