ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

"Ботев" (Пловдив) разби Пирин (Гоце Делчев) на своя стадион със 7:1 в мач от 2-и кръг на родната "А" група. Валери Домовчийски успя да се разпише и в двете врати, а останалите попадения за "канарчетата" бяха дело на Неделев, Огнянов, Ромарио на два пъти, Луис Педро и Абел Анисе.

Срещата премина изцяло под диктовката на тима на Станимир Стоилов. Още от първата минута "канарчетата" тръгнаха вихрено в атака и попаденията започнаха да валят.

След два пропуска се стигна до 13-ата минута, когато Дяков центрира към наказателното поле, а Валери Домовчийски с глава вкара първото си попадение с екипа на "Ботев". В 30-ата минута Тодор Неделев получи хубав пас от Мариян Огнянов и от движение вкара топката в мрежата на Абдиков - 2:0. До края на първото полувреме пловдивчани стигнаха и до трети гол. Огнянов нахлу в наказателното поле на гостите и с техничен удар направи резултата класически.

Станимир Стоилов извади още в края на първата част Неделев и Огнянов, като реши да ги запази за мача с Щутгарт в Лига Европа в четвъртък.

Втората част не се различаваше от първата. В 50-ата минута Галчев намери Анисе, който безпроблемно направи 4:0. В последните 20 минути на срещата паднаха нови 3 гола. В рамките на 2 минути попадения реализираха Ромарио и Луис Педро. Валери Домовчийски пък успя да вкара нов гол, но топката влетя във собствената му врата, след като засече центриране на Газиев.

В последната минута на срещата Ромарио отбеляза втория си гол в мача, като се възползва от лошо избита от Абдиков топка - 7:1.

"Ботев" е с пълен актив от 6 точки и голова разлика 9:2 след 2 изиграни кръга. Пирин пък е с 1 точка след изиграването на два мача и с голова разлика 3:9.

"Ботев" (Пловдив) - Пирин (Гоце Делчев) 7:1
1:0 Валери Домовчийски (13), 2:0 Тодор Неделев (30), 3:0 Мариян Огнянов (43), 4:0 Абел Анисе (50), 5:0 Ромарио Кортзорг (72), 6:0 Луис Педро (75), 6:1 Валери Домовчийски (77-авт), 7:1 Ромарио Кортзорг (90)

Срещата по минути:
5- Първа опасна атака за "канарчетата". Домовчийски нахлу в полето на Абдиков и се опита да подаде на капитана Неделев, получи се разбъркване и топката излезе в ъглов удар
8- Първа атака за гостите, Марчев е фаулиран. След изпълнението на фаула играта продължава без особена опасност за Стаховяк
13-topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ"! Домовчийски се разписва за първи път с екипа на "канарчетата". Дяков пое по дясното крило и центрира технично към близкия до него Валери Домовчийски, който с глава насочи топката в мрежата на Абдиков - 1:0
18- Греда! Неделев проби по дясното крило и пусна по земя към Домовчийски, който би технично, но нацели горната греда на вратата на Абдиков
19- Удар на Дяков от границата на наказателното поле минава малко над вратата на Пирин
26-Луис Педро догони една топка, подаде на Артур, който центрира и замалко Огнянов да вкара второто попадение в мрежата на Абдиков
27- Артур навлезе почти до вратата на Пирин и подаде на Педро, който стреля, но вратаря изби в последния момент
30-topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ"! Луис Педро изведе Огнянов, който върна към точката на дузпата, където Неделев стреля неспасяемо за 2:0!
36- Мариян Огнянов засече центриране на Неделев отдясно, Абдиков спаси, а след това Домовчийски не успя да добави
42- След комбинации между Артур и Педро, топката попадна в Борис Галчев в идеална позиция, но полузащитникът прати кълбото над вратата
44-smqna.jpg Мъри Стоилов дава почивка на Тодор Неделев, заменяйки го с Ромарио. Мариян Огнянов пък е заменен от Абел Анисе

50-topka.jpg ГОЛ ЗА  "БОТЕВ"! Борис Галчев центрира от корнер, Анисе с едно от първите си докосвания на топката в мача бележи с глава
60- Канонада от удари към вратата на Абдиков, след грешка в отбраната му. Първо Педро опита удар за първи гол в своя актив в този мач, после и Ромарио стреля силно, но право в тялото на "зелен" футболист
72 - topka.jpg ГОЛ за "Ботев" !!!! Ромарио бележи за пети път във вратата на Пирин у удар от 23 метра!
75- topka.jpg ГОЛ за "Ботев" !!!! Технично центриране на Ромарио към Луис Педро, който отбеляза своя първи гол в тази среща
77-topka.jpg ГОЛ ЗА Пирин! Валери Домовчийски засече в собствената си врата центриране на Газиев
90- topka.jpg ГОЛ за "Ботев" !!!! Ромарио се разписва за втори път, след като се възползва от избита от вратаря топка!

117.JPG
"БОТЕВ":1.Адам Стаховяк, 6.Костадин Дяков, 3. Елведин Джинич, 83.Сивард Спрокел (52- 18. Станислав Костов), 26.Артур Енрике, 88. Георги Сърмов, 71.Борис Галчев, 7.Мариян Огнянов (44- 17.Абел Анисе), 8.Тодор Неделев (44- 22.Ромарио), 9. Луис Педро, 15.Валери Домовчийски
Резерви: 33.Росен Андонов, 11.Йордан Христов, 5.Бобан Грънчаров, 16.Томаш Иршак, 22.Ромарио, 17.Абел Анисе, 18. Станислав Костов
Треньор: Станимир Стоилов

ПИРИН (ГД):
 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов (41- 16. Щерев), 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 18.Румен Лапантов, 35. Николай Николов, 21.Васил Панайотов, 8.Петър Лазаров (к) (57- 19.Мартин Газиев), 10.Веселин Марчев, 77.Марио Близнаков (63- 20.Драги Коцев), 88.Георги Петров
Резерви: 59.Ангел Юсев, 20.Драги Коцев, 22.Киров, 23.Илиян Марчев, 14.Любомир Витанов, 9.Борислав Хазуров, 16. Щерев, 19.Мартин Газиев
Треньор: Тенчо Тенев