Лудогорец разби с категоричното 5:1 Любимец в последния мач от 14-ия кръг на "А" група. По този начин шампионите отново се изравниха с Литекс на върха, като и двата отбора имат по 31 точки. Освен това избраниците на Стойчо Стоев си го върнаха тъпкано на новака, който ги победи сензационно с 1:0 на старта, когато разградчани гостуваха в южния град.

В герой за Лудогорец в днешната среща се превърна Роман Безяк, който в 21-ата минута замени получилия контузия Мишел Платини и се отчете с цели 4 гола. И шестте попадения в двубоя паднаха след почивката. За Лудогорец се разписа и Себастиан Ернандес.

Скандалният Орлин Орлинов пък вкара почетния гол за новака в "А" група. Дебют за "дините" при гостуването в Разград записа бившият футболист на Сливен и ЦСКА Петър Стоянов.

За домакинството на Любимец треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев даде почивка на някои от основните си футболисти. Шанс за изява получиха някои футболисти, които по-рядко играят като Мишел Платини, Шоко, Иван Стоянов и др. Първият обаче се контузи още в началните минути и се наложи принудително да бъде заменен от Роман Безяк.

Героят от мача в Одеса за Лига Европа Христо Златински получи контузия в глезена още в 1-ата минута след нарушение на капитана на Любимец Антон Огнянов, но стисна зъби и остана на терена до 66-ата минута, когато накуцвайки отстъпи мястото си на Мичел Бургзорг.

Първото голово положение в мача беше в 21-ата минута. Испанският халф на шампионите Даниел Абало обаче го пропиля, след като сам срещу Диян Вълков не успя да отбележи. Десет по-късно Иван Стоянов удари греда, а в началото на втората част започнаха да валят головете.

В 48-ата минута Себастиан Ернандес вкара за 1:0, след като Шоко центрира отдясно, Безяк овладя топката и я подаде към Ернандес, който от десетина метра даде преднина на Лудогорец.

Само 3 минути по-късно Безяк бе изведен зад защитата, справи се с Петър Стоянов и стреля технично за 2:0, а в 56-ата Иван Стоянов му подаде и словенецът направи 3:0.

В 80-ата минута скандалният Орлин Орлинов отбеляза гол за гостите. Резервата отне топката от Козмин Моци пред наказателното поле, навлезе към Иван Чворович и го наказа - 3:1.

До края Лудогорец направи победата си още по-изразителна. Безяк отбеляза нови 2 гола. В 84-ата таранът оформи хеттрика си след грешка в защитата на гостите, а в 88-ата Безяк за четвърти път попадна в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки след центриране отдясно на Себастиан Ернандес.

За Любимец това е девета загуба от началото на сезона, като селекцията на Красимир Мечев е в серия от 5 поредни поражения. С актив от 13 точки "дините" заемат 10-ото място.

Mачът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЮБИМЕЦ 5:1
1:0 Себастиан Ернандес (48), 2:0 Роман Безяк (51), 3:0 Роман Безяк (56), 3:1 Орлин Орлинов (80), 4:1 Роман Безяк (84), 5:1 Роман Безяк (88)

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (66-14.Мичел Бургзорг), 10.Себастиан Ернандес, 17.Даниел Абало, 73.Иван Стоянов (к) (59-19.Димо Бакалов), 99.Мишел Платини (21-9.Роман Безяк)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 77.Витиня, 18.Светослав Дяков, 14.Мичел Бургзорг, 19.Димо Бакалов, 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк
Треньор: Стойчо Стоев

ЛЮБИМЕЦ
: 12.Диян Вълков, 5.Цветомир Панов, 13.Величко Величков, 18.Илия Мунин, 15.Тодор Колев, 6.Самир Аясс (65-30.Орлин Орлинов), 14.Петър Стоянов (84-19.Янко Ангелов), 7.Антон Огнянов (к), 8.Майкъл Тевия, 11.Славчо Шоколаров (62-17.Иван Вълчанов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Радослав Рашков, 10.Валентин Веселинов, 28.Иван Минчев, 19.Янко Ангелов, 17.Иван Вълчанов, 77.Никола Колев, 30.Орлин Орлинов
Треньор: Красимир Мечев