ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Шампионът Лудогорец сензационно загуби още на старта на първенството, отстъпвайки с 0:1 при гостуването на новака Любимец. Двубоят от 1-ия кръг на "А" група се игра пред около 2000 зрители, а амбициозният тим на домакините, съставен предимно от младоци, успя да поднесе изненадата и да победи разградчани.

По този начин най-младият треньор в елита Веселин Великов (роден 1977 година) нанесе звучен шамар на учителя си Ивайло Петев. Именно наставникът на Лудогорец преди време беше наставник на бившия защитник на ЦСКА в Любимец, след което пое към Разград, а Великов застана начело на отбора, който спечели промоция за елита, завършвайки втори в "Б" група след Нефтохимик.

Автор на единственото попадение в днешния мач стана юношата на ЦСКА Самир Аясс. Той наказа Владислав Стоянов в 10-ата минута, а стражът на разградчани имаше доста работа през цялото време, най-вече заради неориентираните действия на защитата пред него.

В последните 20-ина минути Лудогорец игра с 10 човека, след като централният бранител Козмин Моци беше изгонен с червен картон.

След сгромолясването още на старта на "А" група раздялата между Лудогорец и Ивайло Петев вече изглежда неизбежна. Само преди дни разградчани се изложиха и в Братислава, където допуснаха загуба в края с 1:2 от Слован и поставиха под голяма въпросителна продължаването в Шампионска лига. Непосредствено след днешния мач в Любимец Петев не каза нищо за евентуална оставка, показвайки, че мисли за предстоящия реванш със словаците. Ако и в него шампионите отново се издънят, наставникът най-вероятно ще си събере багажа от "Лудогорец Арена".

За днешното гостуване на новака Петев не разчита на новото попълнение Мишел Платини. Бразилецът получи контузия срещу Слован и именно заради това наставникът реши да не рискува с неговото включване в игра, за да може да го запази за реванша със словаците. В днешния мач на пейката останаха Жуниор Кайсара, Роман Безяк и Мирослав Иванов. В отсъствието на Светослав Дяков, капитан днес беше Йордан Минев. Извън групата за мача остана и Иван Стоянов, а сред титулярите личаха имената на Димо Бакалов, Шоко и Жуниор Кишада, които по-рядко получават шанс от Петев.

Донякъде съхраняването на основни футболисти за реванша със Слован в сряда изигра решаваща роля днес и Лудогорец не беше чак толкова сериозна заплаха за селекцията на Веско Великов. Новакът в "А" група дори можеше да запише по-изразителна победа, но само отличните намеси на Владислав Стоянов попречиха това да се случи.

Резултатът беше открит още в 10-ата минута. След центрирането от корнер, топката бе продължена от снажния Величко Великов към оставения непокрит Самир Аясс, който от 5-6 метра пред голлинията се завъртя и шутира, пращайки кълбото в мрежата на гостите - 1:0.

Малко след това Майкъл Тевия пропусна две отлични възможности за удвояване на резултата, като в първата Стоянов отрази удара му, а следващият му изстрел прелетя над гредата.

Най-добрите положения за Лудогорец дойдоха в последните пет минути на първото полувреме, когато Кишада на два пъти имаше шанс да изравни, като при втория нацели греда.

Второто полувреме Лудогорец по никакъв начин не загатна, че може да изравни и евентуално да гони обрата. В същото време пък отбраната на шампионите едва удържаше много активните Георги Чакъров и Антон Огнянов. Първият беше здраво ритан през целия мач, като именно за нарушение срещу юношата на "Левски" с прякор Фараона съдията Георги Димитров изгони Козмин Моци. В 72-ата минута бранителят на разградчани фаулира в гръб откъсващия се сам срещу Стоянов Георги Чакъров, за което получи директен червен картон и задачата на гостите се усложни още повече. До края обаче не се случи нищо запомнящо се и Любимец дебютира в "А" група със сладка победа за историята - 1:0 срещу шампиона Лудогорец.

Мачът по минути - ТУК!

ЛЮБИМЕЦ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Самир Аясс (10)

ЛЮБИМЕЦ: 12.Цветан Димитров, 5.Цветомир Панов, 4.Стилиян Николов, 21.Емил Копаранов, 13.Величко Величков, 15.Тодор Колев, 6.Самир Аясс (77-11.Славчо Шоколаров), 8.Майкъл Тевия (82-77.Никола Колев), 7.Антон Огнянов, 10.Георги Чакъров, 9.Мирослав Будинов (75-28.Иван Минчев)
Резерви: 1.Диян Вълков, 28.Иван Минчев, 18.Илия Мунин, 19.Янко Ангелов, 77.Никола Колев, 11.Славчо Шоколаров, 14.Андон Гущеров
Треньор: Веселин Великов

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 4.Теро Мантула, 23.Христо Златински, 8.Фабио Ешпиньо (54-10.Себастиан Ернандес), 84.Марселиньо, 19.Димо Бакалов, 17.Даниел Абало (46-22.Мирослав Иванов), 11.Жуниор Кишада (46-9.Роман Безяк)
Резерви: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 80.Жуниор Кайсара, 10.Себастиан Ернандес, 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов, 9.Роман Безяк