Локомотив (София) записа четвърти пореден мач без загуба и втори последователен успех в „А“ група, след като в мач от 14 кръг се наложи с 2:0 над Пирин (Гоце Делчев).

Маркиньос откри резултата в полза на „железничарите“ в 18-ата минута, когато с глава засече центриране на Искрен Писаров отдясно.

В 67-ата минута бразилецът спечели дузпа за тима си. За нарушението срещу него червен картон получи Любомир Гуцев, а Даниел Пеев беше точен при изпълнението на наказателния удар.

С този успех Локомотив (София) измести Берое от осмото място, като двата тима имат по 19 точки, на три зад „Левски“. Пирин (Гоце Делчев) продължава да е последен в класирането.

Локомотив (София) – Пирин (Гоце Делчев) 2:0
1:0 Маркиньос (18), 2:0 Даниел Пеев (69-дузпа)

Локомотив (София): 84.Валентин Галев, 5.Марко Ранджелович, 6.Александър Бранеков, 3.Кристофър Люк Матютю, 20.Александър Дюлгеров, 94.Азрак-Асин Махамат, 33.Том, 28.Маркиньос, 7.Искрен Писаров, 13.Франсиско Сота, 76.Крум Бибишков
Резерви: 1.Божидар Митрев, 24.Илиян Гаров, 70.Милан Йованович, 11.Антонио Цанков, 17.Тодор Христов, 77.Даниел Пеев, 14.Димитър Илиев
Треньор: Стефан Генов

Пирин (Гоце Делчев): 59.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Костадин Башов (76-20.Драги Коцев), 8.Петър Лазаров, 10.Веселин Марчев, 21.Васил Панайотов, 23.Мурад Ибраим, 30.Иван Стоянов (34-18.Даниел Васев), 77.Марио Близнаков
Резерви: 83.Ангел Юсев, 9.Борислав Хазуров, 15.Илия Карапетров, 18.Даниел Васев, 20.Драги Коцев, 26.Борис Боянчев, 88.Георги Петров
Треньор: Костадин Стоянов

София, „Локомотив“
Съдия: Станислав Ставров
Червен картон: Любомир Гуцев (Пирин Гоце Делчев)

ПО-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
 18 - topka.jpg  ГОООЛ!! Маркиньос с нов гол за Локомотив. Бразилецът беше точен с глава след центриране на Искрен Писаров от дясно
34 - smqna.jpg Смяна за Пирин (Гоце Делчев). Даниел Васев влиза на мястото на Иван Стоянов
35 - Удар на Веселин Марчев с глава минава близо до вратата на Валентин Галев
43 - Искрен Писаров прехвърли вратаря Абдиков, но и вратата при опит да вкара втори гол за Локомотив

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg На почивката е извършена смяна в Локомотив (София). Даниел Пеев ще играе вместо Искрен Писаров
67 - ДУЗПА за Локомотив (София). Маркиньос беше съборен в наказателното поле от Любомир Гуцев. red_1.jpg Футболистът на Пирин (Гоце Делчев) получава червен картон.
76 - smqna.jpg Нова смяна за Пирин (Гоце Делчев). Драги Коцев влиза на мястото на Костадин Башов.

Първият мач през сезона: Пирин (Гоце Делчев) – Локомотив (София) 2:2