Отборите на Пирин (Гоце Делчев) и Локомотив (София) стартираха сезона в "А" група с равенство 2:2. Домакините трябва повече да съжаляват, тъй като пропуснаха аванс от 2:0 с човек повече. Преди този мач Пирин имаше положителен баланс от 2-0 победи и голова разлика 3:0.

Двубоят започна с атака на гостите от Локомотив, но тимът на Пирин пръв откри резултата. В 10-ата минута на мача Лазаров центрира, а Петров успя да вкара с удар  отблизо.

Домакините се възползваха от стъписването в редиците на "железничарите" и им вкараха още един гол - 8 минути след първия.
Марчев шутира силно към вратата на Митрев, а вратарят на Локо отби топката в краката на Близкаков, който я прати в мрежата.

След половин час игра Том отправи първия и оказал се единствен точен удар във вратата на Пирин. Лошо за "железничарите" стана и в 43-ата минута, когато Маркиньос удари Лазаров без топка и бе изгонен.

През втората част играчите на Емил Велев започнаха преобразени и вкараха гол, дело на Ранджелович в 48-ата минута. Попадението бе отменено, но даде импулс в действията на гостите. След час игра Витанов от Пирин видя за втори път жълтия картон и също напусна играта.

Само шест минути, след като численото равенство на терена бе възстановено - резултатът бе намален. Бибишков засече центриране на Том и вкара с глава.

В 70-ата минута в игра се появио младият нападател Бранимир Костадинов, който се оказа златната резерва за Локо. Само две минути след появата си в игра, Костадинов бе изведен от Бибишков и изравни.

До края на мача двата тима си размениха по един опасен удар - дело на Марчев за Пирин и Костадинов за Локомотив, но гол не падна.

Мачът по минути - ТУК!

ПИРИН (ГД) - ЛОКОМОТИВ (Сф) 2:2

1:0 Георги Петров (10), 2:0 Марио Близнаков (18), 2:1 Крум Бибишков (64), 2:2 Бранимир Костадинов (72)

ПИРИН (ГД):
 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров (к), 10.Веселин Марчев, 14.Любомир Витанов, 18.Румен Лапантов, 21.Васил Панайотов, 77.Марио Близнаков (68-20.Драги Коцев), 88.Георги Петров (60-19.Мартин Газиев)
Резерви: 59.Ангел Юсев, 9.Борислав Хазуров, 16. Щерев, 19.Мартин Газиев, 20.Драги Коцев, 22.Киров, 23.Илиян Марчев
Треньор: Тенчо Тенев