Бившият любимец на феновете на „Левски“ Жоазиньо се отличи с гол за Краснодар при победата с 2:0 като гост на Урал в мач от 12 кръг на руската Премиер лига.

Жоазиньо откри резултата в 50-ата минута, когато с глава засече центриране отдясно. Четвърт час по-късно Маурисио Перейра удвои с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Успехът изкачи Краснодар на четвърто място в класирането с 21 точки, колкото има и петият ЦСКА (Москва). Урал е 14-и със 7 точки.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 12 КРЪГ
От 4 октомври (петък)
Волга – Амкар 0:2
От 5 октомври (събота)
Урал - Краснодар 0:2

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 октомври (събота): Криля советов – Локомотив (Москва)
На 6 октомври (неделя): ЦСКА (Москва) – Динамо (Москва), Спартак (Москва) – Терек, Том – Зенит, Рубин – Анжи, Кубан – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 26 т., 2.Локомотив (Москва) 23 т., 3.Спартак (Москва) 23 т., 4.ЦСКА (Москва) 21 т.,    5.Амкар 20 т. и др.