Българският национал Александър Тонев участва в третия си мач във Висшата лига, но това не предотврати домакинската загуба на Астън Вила с 1:2 от Нюкасъл в мач от 4 кръг на Висшата лига.

Тонев се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Андреас Вайман. Любопитното е, че и в предишните си два мача в английския елит българинът влизаше като резерва, а тимът му губеше двубоя.

Хатем бен Арфа се превърна в герой за Нюкасъл, след като се отличи с гол и асистенция. Французинът откри резултата в 18-ата минута след разиграване с Лоик Реми.

Кристиан Бентеке изравни резултата в 67-ата минута, когато с глава засече центриране от корнер на Ашли Уестууд. Пет минути по-късно “свраките” стигнаха до победен гол, когато Брад Гузан парира далечен удар на Бен Арфа, а Йоан Гуфран беше точен при добавката.

Успехът изкачи Нюкасъл на осмо място със седем точки, докато Астън Вила е на 16-а позиция с три точки от четири мача.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
14.09.13
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Кристъл Палас 2:0
1:0 Робин ван Перси (45+1-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (81)
Сток Сити – Манчестър Сити
Баланс: 88 мача, 30 победи за Сток Сити, 21 равенства, 37 победи за Манчестър Сити