Уейн Рууни се завърна в игра след лечение на контузия и вкара гол за Манчестър Юнайтед при победата с 2:0 над новака Кристъл Палас в мач от 4 кръг на Висшата лига.

Това беше първата домакинска победа за “червените дяволи” под ръководството на Дейвид Мойс. Бившият мениджър на тима Сър Алекс Фъргюсън гледа мача от трибуните на “Олд Трафорд” за първи път след песнионирането си. Привлеченият за 27,5 милиона паунда Маруан Фелайни дебютира за новия си клуб. Гостите пък завършиха мача с човек по-малко.

Робин ван Перси даде аванс на Манчестър Юнайтед в добавеното време на първата част, когато беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Кагишо Дикгакой срещу Ашли Йънг. За фаула южноафриканският халф на Кристъл Палас получи червен картон.

В 62-ата минута Фелайни за първи път през кариерата си се появи в игра с екипа на Манчестър Юнайтед. Той замени бразилеца Андерсон. 20 минути по-късно Уейн Рууни подпечата победата на “червените дяволи”. Нападателят беше точен от фаул, а игра с предпазна лента заради контузията на главата, която получи по време на тренировка при сблъсък с Фил Джоунс.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 4 КРЪГ
14.09.13
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Кристъл Палас 2:0
1:0 Робин ван Перси (45+1-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (81)
Сток Сити – Манчестър Сити
Баланс: 88 мача, 30 победи за Сток Сити, 21 равенства, 37 победи за Манчестър Сити