Отборът на Астън Вила записа победа с 3:1 като гост на Арсенал, в среща от първия кръг на английската Висша лига.

За гостите от Бирмингам не игра Александър Тонев, а двете смени за тима му бяха на Бейкър с Кларк в 18-ата минута и на Виймън с Бакуня в 87-ата.

Оливие Жиру изведе Арсенал в 6-ата минута, но в 18-ата Астън Вила получи дузпа за нарушение срещу Агбонлахор. Зад топката застана Бентеке, който изравни.

След около час игра Агбонлахор отново бе повален от защитник на Арсенал и нова дузпа за тима на Тонев. Лоран Косчелни получи жълт картон, който няколко минути по-късно се превърна в червен след нов фаул на защитника. Втората дузпа също бе вкарана от Бентеке, който пропусна да оформи хеттрик в 78-ата минута.

В 82-ата пък Луна вкара за 3:1 и окончателно отказа домакините от Арсенал от трите точки.

Минути преди края защитникът на Арсенал Бакари Саня получи тежка контузия след единоборство със съперник и беше заменен от Подолски.

Астън Вила е сред лидерите във Висшата лига, докато Арсенал е на дъното, макар и след само един кръг игра.

Арсенал – Астън Вила 1:3
1:0 Оливие Жури (6), 1:1 Кристиан Бентеке (22-дузпа), 1:2 Кристиан Бентеке (62-дузпа), 1:3 Антонио Луна (85)
17.08.13
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:2
1:0 Стивън Уитакър (52), 1:1 Рос Баркли (61), 1:2 Шеймъс Колмън (65), 2:2 Рики ван Волфсвинкел (71)
Манчестър Сити – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 154 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.