ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Ливърпул записа победен старт на новия сезон във Висшата лига. Тимът на Брендън Роджърс се наложи с 1:0 над Сток Сити в драматичен мач, което е едва трета победа за „червените“ над „грънчарите“ в 11 мача между двата тима във Висшата лига. Единственото попадение в мача беше реализирано от Даниел Стъридж, а минута преди края новият вратар на мърсисайдци Симон Миньоле се превърна в герой за тима си, като спаси изпълнената от Джонатан Уолтърс дузпа.

В 37-ата минута Стъридж вкара първи гол за новия сезон във Висшата лига, след като ударът му от 22 метра мина между краката на защитник на гостите и влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Бегович. Коло Туре удари греда за домакините, а Робърт Хут стори същото за „грънчарите“. Ливърпул беше на път да изпусне победата три минути преди края, когато Даниел Агер игра с ръка в наказателното поле. Привлеченият през това лято от Съндърланд вратар Симон Миньоле обаче спаси удара на Джонатан Уолтърс от бялата точка, а след това отрази и добавката на Кенуайн Джонс.

С този успех Ливърпул сложи край на установената през последните 4 сезона традиции, когато винаги стартираше първенството без победа. „Червените“ спазиха традицията от миналия сезон, когато записаха четири победи и едно равенство в петте си мача без Луис Суарес, който не игра срещу Сток Сити заради наказание.

Ливърпул – Сток Сити 1:0
1:0 Даниел Стъридж (37)

Ливърпул: Миньоле, Джонсън, Хосе Енрике, Туре, Агер, Джерард, Аспас (72-Стърлинг), Коутиньо, Хендерсън, Лукас, Стъридж

Сток Сити: Бегович, Питерс, Хут, Шоукрос, Камерън, Уилън (63-Адам), Уилсън, Н'Зонзи, Уолтърс, Крауч (81-Джоунс), Етерингтън (63-Пенант)

Ливърпул, „Анфилд“
Съдия: Аткинсън
Жълти картони: Туре (Ливърпул); Н'Зонзи (Сток Сити)

Уест Бромич – Саутхемптън
Баланс: 60 мача, 21 победи за Уест Бромич, 19 равенства, 20 победи за Саутхемптън
Манчестър Сити – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 154 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.