Суонзи загуби у дома от Фулъм с 0:3 в среща от последния 38-и кръг в английската Висша лига. Българският нападател Димитър Бербатов игра 88 минути за гостите от Лондон и завърши сезона с попадение, реализирано в 78-ата минута. Другите голове за Котиджърс вкараха Александър Качаниклич (22) и Урби Емануелсон (90+3).

Срещата на „Либърти Стейдиъм” започна равностойно, но постепенно Фулъм взе инициативата и логично повече в 22-ата минута, когато Емануел Фримпонг изведе Александър Качаниклич и шведът не сбърка за 0:1. До края на полувремето лондончани запазиха крехката си преднина.

След почивката „лебедите” опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение, но вместо това получиха ново във вратата си. В 78-ата минута националът на Коста Рика Брайън Руис подаде към Димитър Бербато, който преодоля вратаря Мишел Ворм за 0:2. Две минути преди края Бербатов бе заменен от Уго Родайега. В третата минута от добавеното време пък Урби Емануелсон оформи крайното 0:3.

С успеха си лондончани събра 43 точки и завършват на 12-о място в крайното класиране. Суонзи остана на девета позиция с 46 пункта.

Суонзи – Фулъм 0:3
0:1 Алекс Качаниклич (22), 0:2 Димитър Бербатов (78), Урби Емануелсон (90+3)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 38 КРЪГ
19.05.13
18:00 ч.
Челси – Евертън 2:1
1:0 Хуан Мата (7), 1:1 Стивън Нейсмит (14), 2:1 Фернандо Торес (76)
Манчестър Сити – Норич 2:3
0:1 Антъни Пилкингтън (26), 1:1 Джак Родуел (29), 1:2 Грант Холт (54), 2:2 Джак Родуел (59), 2:3 Джонатан Хoусън (69)
Саутхемптън – Сток Сити 1:1
0:1 Питър Крауч (47), 1:1 Рики Ламбърт (57)
19.05.13
18:00 ч.
0:1 Алекс Качаниклич (22), 0:2 Димитър Бербатов (78), 0:3 Урби Емануелсон (90+3)
Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 5:5
0:1 Шинджи Кагава (6), 0:2 Йонас Олсон (9-автогол), 0:3 Александър Бютнер (30), 1:3 Джеймс Морисън (40), 2:3 Ромелу Лукаку (50), 2:4 Робин ван Перси (53), 2:5 Хавиер Ернандес (63), 3:5 Ромелу Лукаку (81), 4:5 Юсуф Мулумбу (81), 5:5 Ромелу Лукаку (86)
19.05.13
18:00 ч.
Уест Хям – Рединг 4:2
1:0 Кевин Нолан (23), 2:0 Рикардо Ваз те (34), 2:1 Гарет Маклиъри (53), 2:2 Адам льо Фондър (55), 3:2 Кевин Нолан (79), 4:2 Кевин Нолан (87)
19.05.13
18:00 ч.
Уигън – Астън Вила 2:2
0:1 Дарън Бент (5), 1:1 Емерсън Бойс (20), 2:1 Нейтън Бейкър (45-автогол), 2:2 Рон Влаар (60)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК