Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Челси и Арсенал ще представляват Англия в Шампионската лига през следващия сезон. „Сините“ победиха Евертън с 2:1 и си гарантираха третото място и участие в груповата фаза, докато „артилеристите“ ще играят квалификации.

Първият гол на Фернандо Торес във Висшата лига от декември насам се оказа достатъчно за успеха с 2:1 в последния мач на Рафаел Бенитес начело на Челси.

„Сините“ откриха резултата още в 7-ата минута, когато Хуан Мата беше точен при добавката на удар на Демба Ба, отразен от Тим Хауърд. Седем минути по-късно Стивън Нейсмит. Торес вкара победния гол четвърт час преди края. По този начин Дейвид Мойс, който от следващия сезон ще води Манчестър Юнайтед, напусна Евертън със загуба.

Арсенал ще участва за 16-и пореден сезон в Шампионската лига, след като победи трудно Нюкасъл с 1:0. „Свраките“ имаха повече положения през първата част и се отбраняваха доста добре.

„Артилеристите“ подобриха играта си през втората част и в 52-ата минута Лоран Кошчелни се разписа след центриране на Тио Уолкът от фаул, което беше продължено от Пер Мертезакер. В добавеното време Уолкът удари гредата на вратата на Стивън Харпър, който изигра последния си мач за Нюкасъл. В 37-ата минута феновете на „свраките“ скандираха името му, а той не удържа емоциите си и се разплака.

Тотнъм пропусна да се класира за Шампионската лига, въпреки че победи Съндърланд с 1:0. Гарет Бейл се разписа в края на мача с удар от 25 метра. Въпреки победата Тотнъм завърши на пето място, на една точка зад Арсенал.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 38 КРЪГ
19.05.13
18:00 ч.
Челси – Евертън 2:1
1:0 Хуан Мата (7), 1:1 Стивън Нейсмит (14), 2:1 Фернандо Торес (76)
Манчестър Сити – Норич 2:3
0:1 Антъни Пилкингтън (26), 1:1 Джак Родуел (29), 1:2 Грант Холт (54), 2:2 Джак Родуел (59), 2:3 Джонатан Хoусън (69)
Саутхемптън – Сток Сити 1:1
0:1 Питър Крауч (47), 1:1 Рики Ламбърт (57)
19.05.13
18:00 ч.
Суонзи – Фулъм 0:3
0:1 Алекс Качаниклич (22), 0:2 Димитър Бербатов (78), 0:3 Урби Емануелсон (90+3)
Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 5:5
0:1 Шинджи Кагава (6), 0:2 Йонас Олсон (9-автогол), 0:3 Александър Бютнер (30), 1:3 Джеймс Морисън (40), 2:3 Ромелу Лукаку (50), 2:4 Робин ван Перси (53), 2:5 Хавиер Ернандес (63), 3:5 Ромелу Лукаку (81), 4:5 Юсуф Мулумбу (81), 5:5 Ромелу Лукаку (86)
19.05.13
18:00 ч.
Уест Хям – Рединг 4:2
1:0 Кевин Нолан (23), 2:0 Рикардо Ваз те (34), 2:1 Гарет Маклиъри (53), 2:2 Адам льо Фондър (55), 3:2 Кевин Нолан (79), 4:2 Кевин Нолан (87)
19.05.13
18:00 ч.
Уигън – Астън Вила 2:2
0:1 Дарън Бент (5), 1:1 Емерсън Бойс (20), 2:1 Нейтън Бейкър (45-автогол), 2:2 Рон Влаар (60)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК