Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Реал (Мадрид) записа десети пореден мач без загуба в Примера дивисион, след като в двубой от 32 кръг се наложи с 3:1 над Бетис. Сериозен удар по “белия балет” преди предстоящия първи полуфинал с Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига са контузиите на Марсело и Лука Модрич, които бяха заменени принудително.

Марсело, който в този мач започна като капитан на Кралския клуб, напусна терена в 15-ата минута. В 67-ата минута Модрич също беше заменен заради контузия. Той е с болки в дясното бедро.

Месут Йозил откри резултата точно преди почивката, когато се разписа с удар с левия крак след асистенция на Карим Бензема. В 56-ата минута Бензема удвои, след като получи пас от Кристиано Роналдо.

В 72-ата минута Начо Фернандес фаулира Рубен Кастро в наказателното поле, а Хорхе Молина беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. Бетис обаче не успя да стигне до ново попадение, а вместо това Йозил вкара трети гол за Реал (Мадрид) в добавеното време.

Успехът позволи на “белия балет” да съкрати на 10 точки изоставането си от Барселона. Каталунците може да възстановят аванса си от 13 точки, ако по-късно днес победят Леванте. Бетис е седми с 48 точки.

Гранада – Валядолид 1:1
0:1 Патрик Еберт (59), 1:1 Юсеф Ел-Араби (72)
20.04.13
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 3:1
1:0 Месут Йозил (45), 2:0 Карим Бензема (56), 2:1 Хорхе Молина (72-дузпа), 3:1 Месут Йозил (90+1)
18:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Атлетик (Билбао)
Севиля – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 137 мача, 42 победи за Севиля, 44 равенства, 51 победи за Атлетико (Мадрид)
22.04.13
23:00 ч.
Селта – Сарагоса (Филм +)
Баланс: 67 мача, 23 победи за Селта, 19 равенства, 25 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ