Гранада не успя да победи у дома Валядолид, с който завършиха 1:1 в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Още във 2-ата минута домакините от Андалусия можеше да поведе, но Нолито пропусне да отбележи директно от коренер, след като топката мина на сантиметри от вратата. Четири минути по-късно Юсеф Ел-Араби стреля с глава след центриране на Алан Ниом, но вратарят на гостите Хайме спаси. След това той отрази и опасни удари на Одион Игало и Микел Рико.

След почивката гостите поведоха с изключително красив гол на германския халф Патрик Еберт (59), считан за ново попълнение на Атлетико (Мадрид). Домакините пак натиснаха и в крайна сметка Хайме капитулира, след като Юсеф Ел-Араби (72) изравни за 1:1 след центриране на Диего Буонаноте. До края на мача Гранада бе по-активният тим, но изпусна да се поздрави с трите точки.

След равенството Гранада е на 16-о място с 29 точки и продължава битката си за оцеляване, имайки преднина от 2 пункта пред опасната зона. Валядолид е на 13-а позиция с 39 точки.

Гранада – Валядолид 1:1
0:1Патрик Еберт (59), 1:1 Юсеф Ел-Араби (72)
18:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Атлетик (Билбао)
Севиля – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 137 мача, 42 победи за Севиля, 44 равенства, 51 победи за Атлетико (Мадрид)
22.04.13
23:00 ч.
Селта – Сарагоса (Филм +)
Баланс: 67 мача, 23 победи за Селта, 19 равенства, 25 победи за Сарагоса

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ