Байерн се доближи само на една точка от шампионската титла в Германия. В мач от 27 кръг на Бундеслигата баварците смазаха Хамбургер за успеха с 9:2. Четири гола за успеха реализира перуанският ветеран Клаудио Писаро, за когото това са първите му попадения в първенството от началото на сезона.

Хамбургер записа една от най-тежките си загуби като гост в Бундеслигата. Това е четвъртото поражение на северняците със седем гола разлика. Преди това са 0:7 от Борусия (Дортмунд) (20.05.1967), 1:8 от Рот-Вайс (Оберхаузен (26.09.1970) и 2:9 от Мюнхен 1860 (07.03.1964).

Джердан Шакири даде аванс на Байерн в 5-ата минута, а в 19-ата центрира за попадението на Бастиан Швайнщайгер, който беше точен с глава. В 30-ата минути Писаро вкара първия си гол в мача, а три минути по-късно се разписа и Ариен Робен. Точно преди почивката Клаудио Писаро беше точен след нова асистенция на Шакири.

Перуанецът беше точен в 53-ата минута след асистенция на Робен, а минута по-късно върна жеста за второто попадение на холандеца в мача. В 68-ата минута Писаро реализира четвъртия си гол. В 75-ата Хамбургер намали изоставането си. Джефри Брума се разписа с глава след центриране на Рафаел ван дер Ваарт.

Веднага след това Франк Рибери вкара девети гол за Байерн след подаване на Швайнщайгер. Четири минути преди края Хамбургер стигна до второ попадение. Хайко Вестерман беше точен с глава след ново центриране на Ван дер Ваарт.

Седем кръга преди края на първенството Байерн има актив от 72 точки, 20 повече от шампиона Борусия (Дортмунд). Хамбургер е девети с 38, колкото има и осмият Борусия (Мьонхенгладбах). Северняците обаче са само на точка от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
30.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Хофенхайм 3:0
1:0 Хьогер (72), 2:0 Рафаел (79), 3:0 Пуки (84)
30.03.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Пижчек (29), 1:1 Максим (63), 1:2 Левандовски (82)
Фортуна (Дюселдорф) – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Кислинг (22-д), 1:1 Швааб (42-авт), 1:2 Шюрле (62), 1:3 Шюрле (85), 1:4 Кислинг (88)
30.03.13
19:30 ч.
Байерн – Хамбургер 9:2
1:0 Джердан Шакири (5), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (19), 3:0 Клаудио Писаро (30), 4:0 Ариен Робен (33), 5:0 Клаудио Писаро (45), 6:0 Клаудио Писаро (53), 7:0 Ариен Робен (54), 8:0 Клаудио Писаро (68), 8:1 Джефри Брума (75), 9:1 Франк Рибери (76), 9:2 Хайко Вестерман (86)
31.03.13
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 21 мача, 5 победи за Волфсбург, 6 равенства, 10 победи за Нюрнберг
31.03.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 равенство

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК