Шалке 04 разби с 3:0 Хофенхайм в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Головете отбелязаха Марко Хьогер (71), Рафаел (79) и Теему Пуки (83). Това беше четвърта победа от общо пет мача за Шалке 04. След успеха тимът от Гелзенкирхен е на четвърто място с 42 точки. Тази позиция дава място за участие в плейофите на Шампионската лига. Петият Майнц 05 е с 39 точки, а Хофенхайм остана предпоследен с 20.

Всички голове Шалке 04 вкара през второто полувреме. В 71-ата минута Марко Хьогер реализира за 1:0. В 79-ата резервата Рафаел удвои от близко разстояние. Финландецът Пуки оформи крайното 3:0 в 83-ата минута. Роденият на 29 март 1990 година нападател вкара втори гол в рамките само на няколко дни. Пуки се разписа при престижното равенство на Финландия срещу Испания (1:1) в световна квалификация преди няколко дни. Преди да заиграе в Шалке 04 Пуки игра за Севиля и ХИК Хелзинки./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 27 КРЪГ
30.03.13
16:30 ч.
Шалке 04 – Хофенхайм 3:0
1:0 Хьогер (72), 2:0 Рафаел (79), 3:0 Пуки (84)
30.03.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Пижчек (29), 1:1 Максим (63), 1:2 Левандовски (82)
Фортуна (Дюселдорф) – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Кислинг (22-д), 1:1 Швааб (42-авт), 1:2 Шюрле (62), 1:3 Шюрле (85), 1:4 Кислинг (88)
30.03.13
19:30 ч.
Байерн – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 95 мача, 55 победи за Байерн, 21 равенства, 19 победи за Хамбургер
31.03.13
16:30 ч.
Волфсбург – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 21 мача, 5 победи за Волфсбург, 6 равенства, 10 победи за Нюрнберг
31.03.13
18:30 ч.
Гройтер Фюрт – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 равенство

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК